ANMÄL DIG HÄR till ALLA 8 IDROTTER och AKTIVITETER!!!

EKERÖ IK

- Sveriges GLADASTE Idrottsklubb

Årets Knatteledare välkomnar er till säsongen 2026/2027

2026-10-09 16:23

Äntligen är det dags med uppstart i Knatteskolan och vi ser fram emot att välkomna rekordmånga barn i både tjej-och killgrupperna!

I år är vi 12 Knatteledare som tillsammans kommer hålla roliga innebandypass för barn födda 2020 och 2021. Flera av ledarna fortsätter från tidigare säsonger medan Lea, Meja, Gloria och Vilmer ansluter till ledarstaben i år. 

"Det här är en fin mix av ledare, där flera ledare trots sina unga år har lång erfarenhet av både Knatteskola och camps, medan några kommer in nya men med många års erfarenhet av innebandy. Det här är ett fint sätt för våra ungdomar att skaffa sig arbetserfarenhet och inspirera våra kommande innebandystjärnor. Jag är väldigt stolt över dem. ", säger Emma Tegnefjord, Knatteskoleansvarig Ekerö IK.

Från vänster: Emma Tegnefjord, Vilmer Allerstig, Theo Stubbing, Atle Bårli, Meja Söderström, Lea Axling, Vilhelmina Björndahl, Klara Älgekrans, Gloria Widén, Smilla Rosendahl. 
Ej med på bild: Elliot Adelsberg, Emil Råström, Aditi Kapilashrami.

Nyhetsarkiv

XXL
ICA Tappström
STC Ekerö
Partner MSC
ERB
OKQ8
Leja
OBOS
Svenskfast
Optimera Ekonomi
swedbank.se/ungekonomi
Mäklaringen Ekerö
Destination Ekerö
Handelsbanken
Idrott på lika Villkor
Dunross stiftelse
RF SISU
Adidas
Gräsroten

Föreningsshop

XXL

Ekerö IK Sponsorer

ICA TappströmSTC EkeröPartner MSCERB
OKQ8LejaOBOSSvenskfast
Optimera Ekonomiswedbank.se/ungekonomiMäklaringen EkeröDestination Ekerö
Handelsbanken

EIK Samarbetspartners

Idrott på lika VillkorDunross stiftelseRF SISU
AdidasGräsroten