ANMÄL DIG HÄR till ALLA 8 IDROTTER och AKTIVITETER!!!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Ekerö IK
Innebandy
A-Lag Herr Div 4 & 5 (Träna för att spela)
Hem
Kalender
Matcher
Trupp/Kontakt
Bildgalleri
Hem
Kalender
Matcher
Trupp/Kontakt
Bildgalleri
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: B.I.S Herr grupp 1
2023/24: Herrar division 4 mellersta
2023/24: Herrar division 5 Norra
2022/23: Herrar division 5 Norra
SEPTEMBER 2023
02
13:00
lör
13:00
Hässelbyhallen
FBC Kungsholmen (Div 4) -
Ekerö IK (B) (Div 4)
4 - 2
03
10:00
sön
10:00
Hässelbyhallen
Ekerö IK (B) (Div 4)
- Hässelby SK IBK (B) (Div 3)
4 - 2
03
15:00
sön
15:00
Hässelbyhallen
Ekerö IK (B) (Div 4)
- Atletic Blåsut FC (Div 5)
5 - 1
09
10:00
lör
10:00
Hässelbyhallen
Hässelby A -
Ekerö IK H4
-
09
17:00
lör
17:00
Övrig plats
Vallentuna A -
Ekerö IK H4
-
10
14:00
sön
14:00
Hässelbyhallen
FBC Sollentuna H2 -
Ekerö IK H4
-
13
21:00
ons
21:00
Mälaröhallen
Karlberg H5 -
Ekerö IK H5
-
23
14:15
lör
14:15
Hjorthagshallen
Djurgårdens IF IBS (B) -
Ekerö IK (B)
2 - 12
23
16:00
lör
16:00
Mälaröhallen
Ekerö IK (C)
- AIK IBF (B)
0 - 15
30
18:00
lör
18:00
Mälaröhallen
Ekerö IK (B)
- Högalids IF (B)
5 - 2
OKTOBER 2023
01
16:15
sön
16:15
Österåkers Multiarena 1
Roslags-Kulla IF (B) -
Ekerö IK (C)
4 - 3
07
16:00
lör
16:00
Mälaröhallen
Ekerö IK (C)
- Mariebergs SK (B)
6 - 6
07
17:30
lör
17:30
Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF (C) -
Ekerö IK (B)
3 - 6
14
16:30
lör
16:30
Björkebyhallen
Järfälla Bele IBK (B) -
Ekerö IK (C)
5 - 2
22
10:45
sön
10:45
Löthallen
Duvbo IK (B) -
Ekerö IK (C)
6 - 4
22
17:15
sön
17:15
Tappströms Bollhall
Ekerö IK (B)
- Ingarö IF (B)
9 - 9
29
20:15
sön
20:15
Grimstahallen
FBC Kungsholmen -
Ekerö IK (B)
5 - 5
NOVEMBER 2023
04
18:00
lör
18:00
Mälaröhallen
Ekerö IK (B)
- Mariebergs SK (A)
6 - 3
05
13:15
sön
13:15
Kungshallen Sporthallen
Kungsängens IF (B) -
Ekerö IK (C)
6 - 9
11
15:00
lör
15:00
Mälaröhallen
Ekerö IK (C)
- Åkersberga IBF (B)
7 - 4
18
14:30
lör
14:30
Rotebrohallen (Nya)
FBC Sollentuna (C) -
Ekerö IK (C)
12 - 5
18
16:45
lör
16:45
Högdalshallen
IBK Bandhagen -
Ekerö IK (B)
4 - 4
26
20:15
sön
20:15
Tappströms Bollhall
Ekerö IK (B)
- Värtans IK
5 - 3
DECEMBER 2023
02
18:30
lör
18:30
Mälaröhallen
Ekerö IK (C)
- Karlbergs BK
4 - 5
09
13:00
lör
13:00
Råstaparkhallen
IK Stym -
Ekerö IK (C)
10 - 4
10
17:15
sön
17:15
Sköndalshallen
Sköndals IK (B) -
Ekerö IK (B)
3 - 7
16
17:15
lör
17:15
Mälaröhallen
Ekerö IK (B)
- Djurgårdens IF IBS (B)
2 - 8
17
10:15
sön
10:15
Råstaparkhallen
AIK IBF (B) -
Ekerö IK (C)
19 - 3
JANUARI 2024
13
17:45
lör
17:45
Stora Mossen 1
Mariebergs SK (B) -
Ekerö IK (C)
6 - 5
14
18:00
sön
18:00
Eriksdalshallen
Högalids IF (B) -
Ekerö IK (B)
0 - 6
20
17:30
lör
17:30
Mälaröhallen
Ekerö IK (B)
- Älvsjö AIK IBF (C)
9 - 4
20
19:00
lör
19:00
Mälaröhallen
Ekerö IK (C)
- Järfälla Bele IBK (B)
4 - 9
27
18:00
lör
18:00
Mälaröhallen
Ekerö IK (C)
- Duvbo IK (B)
3 - 7
FEBRUARI 2024
03
11:30
lör
11:30
Ingarö Sporthall
Ingarö IF (B) -
Ekerö IK (B)
2 - 6
03
18:20
lör
18:20
Framflyttad-Tappströms Bollhall
Ekerö IK (C)
- Roslags-Kulla IF (B)
8 - 8
10
17:15
lör
17:15
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK (B)
- FBC Kungsholmen
4 - 5
17
16:00
lör
16:00
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK (C)
- Kungsängens IF (B)
1 - 1
18
12:30
sön
12:30
Stora Mossen 1
Mariebergs SK (A) -
Ekerö IK (B)
2 - 0
25
16:15
sön
16:15
Österåkers Multiarena 1
Åkersberga IBF (B) -
Ekerö IK (C)
3 - 7
MARS 2024
02
11:45
lör
11:45
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK (C)
- FBC Sollentuna (C)
3 - 7
02
16:00
lör
16:00
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK (B)
- IBK Bandhagen
6 - 4
09
11:45
lör
11:45
Rödabergshallen
Karlbergs BK -
Ekerö IK (C)
3 - 6
09
15:15
lör
15:15
Hjorthagshallen
Värtans IK -
Ekerö IK (B)
4 - 6
23
16:00
lör
16:00
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK (B)
- Sköndals IK (B)
15 - 1
23
17:30
lör
17:30
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK (C)
- IK Stym
5 - 3
EIK Innebandy sociala medier
JUST NU
Ekerö IK Sponsorer
EIK Innebandy SPONSORER
Handla här