ANMÄL DIG HÄR till ALLA 8 IDROTTER och AKTIVITETER!!!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Ekerö IK
- En del av vår aktiva vardag

Spelade matcher
NOVEMBER 2022
 
25
20:15
fre
20:15    
Rotebro IS IBK - Ekerö IK4  -  5  
25
20:00
fre
20:00    
Täby FC - Ekerö IK JAS12  -  1  
24
20:30
tor
20:30    
Väsby AIK - Ekerö IK /Järfälla IBK0  -  7  
22
19:30
tis
19:30    
Huddinge IBS - Ekerö IK4  -  5  
 
20
15:45
sön
15:45    
IB - 2008/2009 P, Björkebyhallen
Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK2  -  5  
20
14:15
sön
14:15    
IB - 2013 P, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF (A )  -      
20
13:15
sön
13:15    
IB - 2006/2007 P, Rotebrohallen (Nya)
Rotebro IS IBK - Ekerö IK 4  -  5  
20
13:00
sön
13:00    
IB - 2009 F, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Hässelby SK IBK (A)3  -  3  
20
12:00
sön
12:00    
IB - 2012/2011/2010 Flick, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Täby FC (D)  -      
20
11:15
sön
11:15    
IB - 2011/2010 P , Telefonplanshallen
Mariebergs SK - Ekerö IK   -      
20
10:45
sön
10:45    
FB - 2011 P - 1, Stora Mossen
IF Brommapojkarna 11-13 (M) - Ekerö Idrottsklubb  -      
20
09:00
sön
09:00    
BD- Junior, Botkyrka Rackethall
 
Botkyrka Open 2022  -      
20
09:00
sön
09:00    
FB - 2008 P, Eckeröhallen
Cup Åland - Ekerö Idrottsklubb  -      
19
18:00
lör
18:00    
FU - 2007/08 P, Mälaröhallen
Ekerö IK 3 - Hammarby IF FF 15  -  5  
19
18:00
lör
18:00    
FU - 2012 P, Hjorthagshallen
Djurgårdens IF FF 1 - Ekerö IK Gul  -      
19
17:00
lör
17:00    
FU - 2007/08 P, Mälaröhallen
Ekerö IK 1 - IFK Aspudden-Tellus 20  -  6  
19
16:30
lör
16:30    
IB - 2008/2009 P, Strandhallen Tyresö
Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö Idrottsklubb  -      
19
16:00
lör
16:00    
FU - 2007/08 P, Skärgårdsstads idrottshall
Åkersberga FC 1 - MATCHEN INSTÄLLD! Ekerö IK 23  -  0  
19
15:00
lör
15:00    
FU - 2011 1P, Mälaröhallen
Ekerö IK Gul - IFK Aspudden-Tellus 2  -      
19
14:00
lör
14:00    
IB - 2011/2010 P , Mälaröhallen
Ekerö IK - Norrtulls SK   -      
19
13:00
lör
13:00    
FU - 2010 P, Tappström Bollhall
Ekerö IK Blå - Hässelby SK FF Vit  -      
19
13:00
lör
13:00    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Segeltorps IF  -      
19
12:00
lör
12:00    
FU - 2012 P, Tappström Bollhall
Ekerö IK Blå - Älvsjö AIK FF 3  -      
19
12:00
lör
12:00    
IB - 2012 P, Hallonbergshallen
Sundbybergs IK (A) - Ekerö IK   -      
19
11:00
lör
11:00    
IB - 2013/2014/2015 F, Mälaröhallen
 
Ekerö Idrottsklubb - Schyssta Cupen  -      
19
11:00
lör
11:00    
IB - 2015 P/F Mix, Mälaröhallen / Stora mossen
 
Ekerö Idrottsklubb p/f-15 -   -      
19
10:00
lör
10:00    
IB - 2012/2013 F, Grindtorpshallen
Täby FC (A) - Ekerö IK   -      
19
09:00
lör
09:00    
BD- Junior, Kista Racket Center
 
Yonex 08-Cup Kista  -      
19
09:00
lör
09:00    
BD- Junior, Kista Racket Center
 
Yonex-08-Cup i Kista  -      
19
09:00
lör
09:00    
BD- Junior, Kista Racket Center
 
Yonex-08-Cup i Kista  -      
19
09:00
lör
09:00    
BD- Junior, Botkyrka Rackethall
 
Botkyrka Open 2022  -      
19
09:00
lör
09:00    
FB - 2008 P, Eckeröhallen
Cup Åland - Ekerö Idrottsklubb  -      
19
07:30
lör
07:30    
IB - 2014 P, Mälaröhallen
 
Ekerö Idrottsklubb -   -      
18
18:30
fre
18:30    
Ekerö IK JAS - Bele Barkarby IF IBF3  -  3  
18
18:00
fre
18:00    
FB - 2008 P, Övrig plats
Cup Åland - Ekerö Idrottsklubb  -      
15
19:00
tis
19:00    
FU - 2007/08 P, Tappström Bollhall
Ekerö IK 1 - Ekerö IK 36  -  7  
 
13
21:00
sön
21:00    
FU - 2007/08 P, Gubbängshallen
Hammarby IF FF 1 - Ekerö IK 112  -  2  
13
19:00
sön
19:00    
FU - 2012 P, Hjorthagshallen
Djurgårdens IF FF 1 - Ekerö IK Blå  -      
13
18:00
sön
18:00    
IB - 2011/2010 P , Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Täby FC (A)  -      
13
15:00
sön
15:00    
IB - HJ/JAS Ekerö Järfälla, Rotebrohallen (Nya)
Rotebro IS IBK - Ekerö IK /Järfälla IBK5  -  6  
13
14:30
sön
14:30    
Ekerö IK (B) - IK Stym  -      
13
14:00
sön
14:00    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2 T
Ekerö Idrottsklubb - Råsunda IS  -      
12
19:00
lör
19:00    
FU - 2007/08 P, Mälaröhallen
Ekerö IK 2 - Segeltorps IF 14  -  7  
12
15:15
lör
15:15    
IB - 2012 P, Ingarö Sporthall
Ingarö If - Ekerö Idrottsklubb  -      
12
14:15
lör
14:15    
Väsby AIK (B) - Ekerö IK  -      
12
14:00
lör
14:00    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2 T
Ekerö Idrottsklubb - AIK P08:ub  -      
12
14:00
lör
14:00    
FU - 2010 P, Tappström Bollhall
Ekerö IK Blå - Hässelby SK FF Orange  -      
12
12:30
lör
12:30    
IB - 2008/2007/2006 F, Österåkers Multiarena 1
Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK  -      
12
12:30
lör
12:30    
IB - 2008/2009 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Töjnan IBK 3  -  3  
12
12:00
lör
12:00    
FU - 2012 P, Tappström Bollhall
Ekerö IK Gul - Spånga IS FK  -      
12
11:15
lör
11:15    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Mariebergs SK   -      
12
11:00
lör
11:00    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 2 T
Ekerö Idrottsklubb - Ängby IF  -      
12
10:15
lör
10:15    
IB - 2012/2013 F, Mälaröhallen
Ekerö IK - Vaxholms IBF   -      
12
10:00
lör
10:00    
Väsby AIK (B) - Ekerö IK Dam4  -  7  
12
10:00
lör
10:00    
Väsby AIK (B) - Ekerö IK4  -  7  
11
19:30
fre
19:30    
IB - 2006/2007 P, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - IS Saga 5  -  1  
11
19:00
fre
19:00    
Ekerö IK /Järfälla IBK - Åkersberga IBF5  -  7  
 
06
20:15
sön
20:15    
Vällingby BK - Ekerö IK (B)  -      
06
17:30
sön
17:30    
Turebergs IF - Ekerö IK Dam3  -  11
06
17:30
sön
17:30    
Turebergs IF - Ekerö IK3  -  11
06
17:00
sön
17:00    
FU - 2010 P, Sjöviksskolan
Värtans IK Röd - Ekerö IK Blå  -      
06
13:30
sön
13:30    
Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK4  -  4  
06
11:00
sön
11:00    
FB - 2008 P, Berga Bollplan
Rönninge Salem Fotboll - Ekerö Idrottsklubb  -      
06
11:00
sön
11:00    
FB - 2011 P - 1, (M+) Storvretens BP
Tumba - Ekerö Idrottsklubb  -      
06
09:00
sön
09:00    
BD- Junior, Komethallen, Järfälla
 
Komet Junior Singel 2022.  -      
05
15:00
lör
15:00    
IB - 2008/2009 P, Mälaröhallen
Inställt Ekerö Idrottsklubb - Ekerö IK  -      
05
09:00
lör
09:00    
BD- Junior, Komethallen, Järfälla
 
Komet Junior Single 2022  -      
OKTOBER 2022
 
31
mån
00:00    
FU - 2007/08 P, Mälaröhallen
Ekerö IK 2 -   -      
 
30
16:30
sön
16:30    
Ekerö IK (B) - Lokomotiv Kista IBF6  -  3  
30
15:00
sön
15:00    
IB - 2006/2007 P, Bro Sporthall
Bro IK - Ekerö IK 5  -  1  
30
13:45
sön
13:45    
FB - 2012 P - 3, Nacka IP (Konstgrästältet, Griffelvägen 13)
CUP - Ekerö Idrottsklubb  -      
30
11:45
sön
11:45    
IB - 2008/2007/2006 F, Mälaröhallen
Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF1  -  4  
30
10:30
sön
10:30    
IB - 2008/2009 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Hässelby SK IBK (A)13  -  2  
30
10:15
sön
10:15    
FB - 2010 F, Dalenum
IFK Lidingö - Ekerö IK  -      
30
09:30
sön
09:30    
Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken IBK   -      
30
08:30
sön
08:30    
IB - 2011/2010 P , Mälaröhallen
Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF (B)  -      
29
16:00
lör
16:00    
IB - 2011/2010 P , Rosendalsskolan Norra Sporthall
Vallentuna IBK (B) - Ekerö IK   -      
29
16:00
lör
16:00    
Ekerö IK Innebandy (div2) - Djurgårdens IF IBS (Allsv)  -      
29
14:00
lör
14:00    
Ekerö IK Dam - Vallentuna IBK (B)13  -  3  
29
14:00
lör
14:00    
Ekerö IK - Vallentuna IBK (B)13  -  3  
29
13:15
lör
13:15    
FB - 2012 P - 3, Nacka IP (konstgrästältet)
CUP - Ekerö Idrottsklubb  -      
29
13:00
lör
13:00    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 2 T
Ekerö Idrottsklubb - Fk bromma  -      
29
12:00
lör
12:00    
IB - 2008/2009 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Duvbo IK 11  -  1  
29
10:45
lör
10:45    
IB - 2006/2007 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Farsta IBK 0  -  8  
29
09:30
lör
09:30    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Töjnan IBK (D)  -      
29
08:30
lör
08:30    
IB - 2012/2013 F, Mälaröhallen
Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF  -      
28
19:00
fre
19:00    
Ekerö IK /Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF5  -  9  
27
18:30
tor
18:30    
FB - 2012 P - 2, Svanhagens IP
Skå ik - Ekerö Idrottsklubb  -      
 
23
17:30
sön
17:30    
IB - 2008/2009 P, Rosendalsskolan Norra Sporthall
Vallentuna IBK - Ekerö IK 3  -  4  
23
17:00
sön
17:00    
IBF Täby - Ekerö IK (B)3  -  5  
23
16:30
sön
16:30    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1:1 T
Ekerö Idrottsklubb - Kallhälls FF  -      
23
15:00
sön
15:00    
FB - 2011 P - 1, (M -) Orminge IP
Boo - Ekerö Idrottsklubb  -      
23
15:00
sön
15:00    
FB - 2011 P - 3, Orminge Bollplan, Sandövägen 4, Saltsjö-boo
Boo FF - Ekerö Idrottsklubb  -      
23
13:30
sön
13:30    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 2:Gul - IF Brommapojkarna 201  -  2  
23
13:30
sön
13:30    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 12
Ekerö IK 3 - Enebybergs IF 11  -  1  
23
13:00
sön
13:00    
FB - 2009 F, Olovslunds BP 1
IF Brommapojkarna 8 - Ekerö IK 34  -  1  
23
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 2 - AIK FF 20  -  1  
23
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 12
Ekerö IK 4 - Spånga IS FK 31  -  12
23
11:30
sön
11:30    
FB - 2008 P, Vällingby BP 1
IF Brommapojkarna 8 - Ekerö IK 1:Blå3  -  2  
23
08:30
sön
08:30    
BD- Junior, Mälaröhallen
 
08-Cup Ekerö  -      
23
08:30
sön
08:30    
BD- Junior, Mälaröhallen
 
08-Cup Ekerö  -      
23
08:30
sön
08:30    
BD- Junior, Mälaröhallen
 
08-Cup Ekerö  -      
22
16:45
lör
16:45    
IB - 2010 P , Tappströms Bollhall
Nytt datum kommer Ekerö IK - Väsby AIK (A)  -      
22
16:45
lör
16:45    
IB - 2011/2010 P , Bollhallen Tappström
Ekerö IK - Väsby AIK (A)  -      
22
15:30
lör
15:30    
FB - 2008 P, Dalénum 1
IFK Lidingö FK 14 - Ekerö IK 2:Blå2  -  2  
22
14:00
lör
14:00    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 2 - IFK Lidingö FK 16 vit3  -  9  
22
14:00
lör
14:00    
FB - 2011 P - 2, Vårbergs IP
Smedby - Ekerö Idrottsklubb  -      
22
13:30
lör
13:30    
FB - 2009 F, Helenelunds IP 11
Sollentuna FK Syd 2 - Ekerö IK 12  -  1  
22
13:00
lör
13:00    
FB - 2007 P, Breviks IP 2
IFK Lidingö FK 9 - Ekerö IK 33  -  3  
22
13:00
lör
13:00    
Ekerö IK - Tungelsta IF (A)5  -  4  
22
12:30
lör
12:30    
FB - 2007/2008 F, Träkvistavallen
Ekerö Idrottsklubb - Bagarmossen Kärrtorp BK  -      
22
12:15
lör
12:15    
Skogås/Trångsunds IBK (B) - Ekerö IK  -      
22
12:00
lör
12:00    
FB - 2010 P - 1, Träkvistavallen 2:1 T
 
Ekerö Idrottsklubb -   -      
22
12:00
lör
12:00    
FB - 2015 P - 3, Svanängens IP
Skå IK - Ekerö Idrottsklubb  -      
22
12:00
lör
12:00    
IB - 2012 P, Grindtorpshallen
Täby FC (B) - Ekerö IK   -      
22
11:30
lör
11:30    
IB - 2008/2009 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Djurgårdens IF IBS 6  -  2  
22
11:15
lör
11:15    
IB - 2012/2013 F, Rosendalsskolan Norra Sporthall
Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK   -      
22
10:15
lör
10:15    
FB - 2011 P - 1, (S) Råstasjöns idrottsplats (invid MOS)
AIK - Ekerö Idrottsklubb  -      
22
10:15
lör
10:15    
IB - 2009 F, Mälaröhallen
Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken IBK0  -  1  
22
10:00
lör
10:00    
IB - 2011/2010 P , Tomtbergahallen
Huddinge IBS (A) - Ekerö IK  -      
22
10:00
lör
10:00    
IB - 2013 P, Riddersvik
Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (A)  -      
22
09:30
lör
09:30    
FB - 2011 P - 2, Vårbergs IP
Södertälje - Ekerö Idrottsklubb  -      
22
08:45
lör
08:45    
FB - 2011 P - 3, Spånga Bollhall, Solhems Hagväg 2
Spånga - Ekerö Idrottsklubb  -      
21
20:30
fre
20:30    
Täby FC - Ekerö IK /Järfälla IBK5  -  7  
21
20:30
fre
20:30    
Täby FC - Ekerö IK /Järfälla IBK5  -  7  
21
20:00
fre
20:00    
Ekerö IK JAS - Vaksala SK /Björklinge BK7  -  3  
21
19:00
fre
19:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 12
Ekerö IK 3 - Vallentuna BK DF 14  -  0  
21
18:00
fre
18:00    
IB - 2006/2007 P, Bollhallen Tappström
Ekerö Idrottsklubb - FBI Tullinge  -      
19
20:00
ons
20:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK (5) - Mälarhöjden-Hägersten FF (4)3  -  7  
18
19:45
tis
19:45    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK Blå - Ekerö IK Vit3  -  4  
 
16
16:00
sön
16:00    
FB - 2009 F, Olovslunds BP 1
IF Brommapojkarna 7 - Ekerö IK 25  -  0  
16
15:00
sön
15:00    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 1:Blå - Vasalund IF U1  -  3  
16
14:15
sön
14:15    
FB - 2010 F, Ösmo IP
Ösmo Gif - Ekerö IK  -      
16
14:00
sön
14:00    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 3 - Hässelby SK FF 33  -  2  
16
13:30
sön
13:30    
FB - 2007/2008 F, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 2 - Hässelby SK FF Svart2  -  1  
16
13:00
sön
13:00    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 12
Ekerö IK 4 - AIK FF 42  -  3  
16
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 1 - Mälarhöjdens IK Fotboll 12  -  2  
16
11:15
sön
11:15    
IB - 2006/2007 P, Hallonbergshallen
Duvbo IK - Ekerö IK 6  -  3  
16
11:00
sön
11:00    
IB - 2013 P, Björkebyhallen
Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK (A)  -      
16
10:00
sön
10:00    
FB - 2012 P - 2, Fruängens BP
Djurgården P12-13 - Ekerö Idrottsklubb  -      
16
10:00
sön
10:00    
IB - 2008/2009 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Sigtuna IF IBK 5  -  4  
16
09:00
sön
09:00    
BD- Junior, Skogås Racketcenter
 
Tävling - Skogås Junior  -      
16
08:45
sön
08:45    
FB - 2014 F, Veddestavallen
CUP - Ekerö Idrottsklubb  -      
15
17:30
lör
17:30    
IB - A-lag Dam div 3, Junior Dam div 1, IFU Arena - Upplands Energi
IK Sirius IBK/FBC - Ekerö IK JAS5  -  1  
15
16:00
lör
16:00    
FB - 2007/2008 F, Ängby IP 1
Ängby IF 1 - Ekerö IK 16  -  0  
15
16:00
lör
16:00    
IB - 2008/2007/2006 F, Mälaröhallen
Ekerö IK - Vallentuna IBK 3  -  4  
15
15:30
lör
15:30    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 2:Blå - Vasalund IF Röd6  -  3  
15
13:30
lör
13:30    
Vaxholms IBF (A) - Ekerö IK4  -  11
15
13:30
lör
13:30    
Ekerö IK (B) - Adelsö IF8  -  2  
15
13:15
lör
13:15    
FB - 2010 F, Sandåkra BP
Sköndals IK - Ekerö IK  -      
15
13:00
lör
13:00    
FB - 2011 P - 1, (M) Killinge BP
Ifk Lidingö - Ekerö Idrottsklubb  -      
15
13:00
lör
13:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Kista SC KFUM Vit1  -  4  
15
12:30
lör
12:30    
FB - 2007 P, Norrvikens IP 2 Hall
Sollentuna FK Norrv. 1 - Ekerö IK 11  -  8  
15
12:30
lör
12:30    
FB - 2008 P, Edsbergs Sportfält 3
Sollentuna FK Mitt 4 - Ekerö IK 2:Gul6  -  3  
15
12:00
lör
12:00    
FB - 2009 P, Helenelunds IP 11
Sollentuna FK Sydväst3 - Ekerö IK 32  -  1  
15
11:15
lör
11:15    
IB - 2009 F, Kämpetorpshallen 2
Älvsjö AIK IBF (A) - Ekerö IK 5  -  1  
15
10:45
lör
10:45    
IB - 2006/2007 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Djurgårdens IF IBS 2  -  2  
15
09:30
lör
09:30    
FB - 2007 P, Enskede IP 2
Enskede IK Ljusblå - Ekerö IK 27  -  0  
15
09:30
lör
09:30    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Värmdö IF   -      
15
09:30
lör
09:30    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Värmdö IF   -      
15
09:00
lör
09:00    
BD- Junior, Skogås Racketcenter
 
Tävling - Skogås Junior  -      
15
08:30
lör
08:30    
FB - 2010 P - 3, Spånga innomhushall
Ängby if - Ekerö Idrottsklubb  -      
15
08:30
lör
08:30    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Bromma KFUK-KFUM  -      
15
08:30
lör
08:30    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Bromma KFUK-KFUM  -      
14
19:30
fre
19:30    
Hagunda IF - Ekerö IK JAS6  -  0  
14
19:15
fre
19:15    
IB - HJ/JAS Ekerö Järfälla, Tappströms Bollhall
Ekerö IK /Järfälla IBK - Hässelby SK IBK3  -  4  
14
19:15
fre
19:15    
IB - HJ/JAS Ekerö Järfälla, Tappströms Bollhall
Ekerö IK /Järfälla IBK - Hässelby SK IBK3  -  4  
 
09
17:00
sön
17:00    
FB - 2009 F, Stockhagens IP 1
FC Djursholm 2 - Ekerö IK 32  -  5  
09
16:30
sön
16:30    
IB - 2008/2009 P, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Duvbo IK 3  -  10
09
16:00
sön
16:00    
FB - 2008 P, Knutby BP 1
Som United Fotbollsförening - Ekerö IK 2:Blå1  -  11
09
16:00
sön
16:00    
IB - 2010 P , Telefonplanshallen
Örby IS - Ekerö IK  -      
09
16:00
sön
16:00    
IB - 2011/2010 P , Telefonplanshallen
Örby IS - Ekerö IK  -      
09
15:30
sön
15:30    
Ekerö IK - Väsby AIK11  -  4  
09
15:15
sön
15:15    
IB - 2009 F, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Sundbybergs IK2  -  2  
09
15:00
sön
15:00    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 2:Gul - Bro IK 12  -  2  
09
15:00
sön
15:00    
IB - 2006/2007 P, Österåkers Multiarena 1
Åkersberga IBF - Ekerö IK 1  -  1  
09
14:00
sön
14:00    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 2 - Gröndals IK Svart2  -  5  
09
13:30
sön
13:30    
FB - 2007/2008 F, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 1 - Täby FK 215  -  8  
09
13:30
sön
13:30    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 12
Ekerö IK 3 - Djurgårdens IF FF 124  -  4  
09
13:00
sön
13:00    
IB - 2012/2013 F, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Väsby AIK   -      
09
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 2 - Nockebyhovs IF 13  -  4  
09
12:00
sön
12:00    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö Idrottsklubb - Djurgården   -      
09
12:00
sön
12:00    
IB - 2013 P, Bollhallen Tappström
Ekerö IK - Djurgårdens IF IBS  -      
09
11:30
sön
11:30    
IB - 2008/2009 P, Hässelbyhallen
Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK 4  -  2  
09
11:15
sön
11:15    
FB - 2010 F, Träkvistavallen 2:1 T
Ekerö IK - Skå IK  -      
09
10:45
sön
10:45    
FB - 2011 P - 3, Träkvistavallen 2:2:2 T(2)
Sollentuna FK Töjnan 1 - Ekerö IK 3:Blå  -      
09
10:20
sön
10:20    
FB - 2011 P - 2, Järfällavallen
Enskede - Ekerö Idrottsklubb  -      
09
10:10
sön
10:10    
FB - 2011 P - 2, Järfällavallen
Boo - Ekerö Idrottsklubb  -      
09
09:20
sön
09:20    
FB - 2015 F, Gubbängens IP
Farsta - Ekerö Idrottsklubb  -      
08
16:45
lör
16:45    
IB - 2008/2007/2006 F, Vaxholm innebandyhallen
Vaxholms IBF - Ekerö IK5  -  0  
08
15:30
lör
15:30    
Töjnan IBK - Ekerö IK (B)8  -  4  
08
15:30
lör
15:30    
FBC Kungsholmen - Ekerö IK Dam2  -  3  
08
15:30
lör
15:30    
FBC Kungsholmen - A-lag Dam2  -  3  
08
13:00
lör
13:00    
FB - 2007/2008 F, Skinnaråsens IP 2
Rotebro/Runby - Ekerö IK 20  -  2  
08
13:00
lör
13:00    
FB - 2009 P, Kryssarvallen 1
Täby FK 91 - Ekerö IK 44  -  0  
08
13:00
lör
13:00    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö Idrottsklubb - Spånga 3  -      
08
13:00
lör
13:00    
FB - A lag Herr, Ursviks IP 1
Ursvik IK - Ekerö IK4  -  0  
08
12:30
lör
12:30    
FB - 2007 P, Tibblevallen (Täby SC 2)
Täby FK 22 - Ekerö IK 34  -  2  
08
10:00
lör
10:00    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 1:Gul - Sollentuna FK Mitt 31  -  10
08
10:00
lör
10:00    
FB - 2012 P - 2, Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö Idrottsklubb - BP 12-9  -      
08
08:40
lör
08:40    
FB - 2014 F, Uppsala
CUP - Ekerö Idrottsklubb  -      
08
08:30
lör
08:30    
IB - 2014 P, Hässelbyhallen
 
- Ekerö Idrottsklubb P2014  -      
07
20:00
fre
20:00    
FB - A lag Herr, Vikingavallen/Täby IP 1
IK Frej Täby FF 1 - Ekerö IK4  -  1  
 
02
16:30
sön
16:30    
FB - 2012 P - 2, Östermalms IP 12
Djurgårdens IF FF 10 - Ekerö IK 2:Blå  -      
02
16:30
sön
16:30    
IB - 2008/2009 P, Torsviks Idrottshall
IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK 7  -  3  
02
15:00
sön
15:00    
FB - 2008 P, Råsunda IP 1
AIK FF 4 - Ekerö IK 1:Gul0  -  1  
02
14:30
sön
14:30    
FB - 2011 P - 1, Örvallen 2
Sundbybergs IK Blå - Ekerö IK 1:Blå  -      
02
14:00
sön
14:00    
FB - 2007 P, Sollentunavallen 2
Sollentuna FK Syd 2 - Ekerö IK 21  -  2  
02
14:00
sön
14:00    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 1 - Hammarby IF FF 102  -  6  
02
14:00
sön
14:00    
FB - 2008 P, Ursviks IP 1
Ursvik IK Vit - Ekerö IK 2:Gul0  -  2  
02
13:30
sön
13:30    
FB - 2007/2008 F, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 2 - Kallhälls FF 11  -  1  
02
13:30
sön
13:30    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 1 - IFK Lidingö FK blå1  -  5  
02
12:30
sön
12:30    
IB - 2013 P, Kungshallen Sporthallen
Kungsängens IF - Ekerö IK  -      
02
12:15
sön
12:15    
IB - 2009 F, Sköndalshallen
Sköndals IK - Ekerö IK 3  -  1  
02
12:15
sön
12:15    
IB - 2012/2011/2010 Flick, Rotebrohallen (Nya)
Rotebro IS IBK - Ekerö IK  -      
02
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 3 - Kungsängens IF 11  -  1  
02
11:30
sön
11:30    
FB - 2009 P, Kälvesta BP 1
IF Brommapojkarna 9 - Ekerö IK 43  -  7  
02
11:30
sön
11:30    
FB - 2012 P - 3, Råstasjön 11 (T3)
Vasalund IF United 2 - Ekerö IK 3:Blå  -      
02
11:15
sön
11:15    
FB - 2011 P - 3, Ängby IP 2
IF Brommapojkarna 17 - Ekerö IK 3:Blå  -      
02
11:15
sön
11:15    
FB - 2012 F, Läroverket 1
AIK FF 1 - Ekerö IK Blå  -      
02
10:15
sön
10:15    
FB - 2010 MIX, Bollstanäs IP 21
Bollstanäs SK FPGul10 - Ekerö IK  -      
02
10:00
sön
10:00    
FB - 2014 P - 1, Kristinebergs IP 26
Karlbergs BK Röd - Ekerö IK 1:Vit  -      
02
09:00
sön
09:00    
FB - 2014 P - 1, Kälvesta BP 125
Kälvesta IoF röd - Ekerö IK 1:Gul  -      
02
08:45
sön
08:45    
FB - 2012 F, Ängby IP 2
Ängby IF Svart 1 - Ekerö IK Svart  -      
01
18:45
lör
18:45    
Ekerö IK Dam - Sundbybergs IK (B)11  -  3  
01
18:45
lör
18:45    
A-lag Dam - Sundbybergs IK (B)11  -  3  
01
17:30
lör
17:30    
FB - 2009 F, Ursviks IP 11
Ursvik IK Svart - Ekerö IK 23  -  0  
01
17:30
lör
17:30    
IB - 2008/2007/2006 F, Mälaröhallen
Ekerö IK - Väsby AIK (B)2  -  1  
01
16:45
lör
16:45    
FB - 2010 P - 1, Träkvistavallen 21
Ekerö IK 1:Gul - IF Brommapojkarna 4  -      
01
16:45
lör
16:45    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 22
Ekerö IK 3:Gul - Vällingby AIK 2  -      
01
16:30
lör
16:30    
FB - 2009 P, Svanängens IP 2
Skå IK & Bygdegård Gul - Ekerö IK 33  -  2  
01
16:30
lör
16:30    
FB - 2010 P - 2, Ängby IP 2
Ängby IF Vit 2 - Ekerö IK 2:Blå  -      
01
16:30
lör
16:30    
IB - 2010 P , Mälaröhallen
Ekerö IK - Bromma KFUK-KFUM  -      
01
16:30
lör
16:30    
IB - 2011/2010 P , Mälaröhallen
Ekerö IK - Bromma KFUK-KFUM   -      
01
15:30
lör
15:30    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 22
Ekerö IK 3:Blå - Järfälla FF 3  -      
01
15:15
lör
15:15    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Duvbo IK   -      
01
15:15
lör
15:15    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Duvbo IK   -      
01
15:00
lör
15:00    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 2:Blå - Täby FK 240  -  2  
01
15:00
lör
15:00    
FB - 2014 F, Nälsta BP 125
Spånga IS FK 2 - Ekerö IK Gul  -      
01
14:45
lör
14:45    
FB - 2010 F, Träkvistavallen 21
Ekerö IK Blå - Sollentuna FK Vax. 1  -      
01
14:00
lör
14:00    
FB - 2012 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul - Ängby IF Gul 2  -      
01
13:30
lör
13:30    
FB - 2007/2008 F, Råsunda IP 1
AIK FF 2 - Ekerö IK 10  -  0  
01
13:30
lör
13:30    
FB - 2010 P - 1, Råstasjön 12
Vasalund IF Röd 1 - Ekerö IK 1:Blå  -      
01
13:00
lör
13:00    
FB - 2014 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Blå - Kallhälls FF Blå  -      
01
13:00
lör
13:00    
FB - 2014 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Blå - IF Brommapojkarna 16  -      
01
13:00
lör
13:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - IFK Viksjö 24  -  5  
01
13:00
lör
13:00    
FB - A lag Herr, Tallbohovs IP 1
IF Wasa - Ekerö IK3  -  0  
01
13:00
lör
13:00    
Jakobsbergs IBF (A) - Ekerö IK2  -  6  
01
12:45
lör
12:45    
FB - 2012 P - 3, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 3:Gul - Karlbergs BK Röd 2  -      
01
12:00
lör
12:00    
FB - 2013 P - 1, Träkvistavallen 215
Ekerö IK 1:Blå - IFK Lidingö FK 11  -      
01
12:00
lör
12:00    
FB - 2013 P - 2, Ängby IP 36
Ängby IF Vit 2 - Ekerö IK 2:Blå  -      
01
12:00
lör
12:00    
FB - 2014 P - 2, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 2:Blå - Spånga IS FK 6  -      
01
11:45
lör
11:45    
FB - 2011 P - 1, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 1:Vit - IFK Lidingö FK 4 blå  -      
01
11:30
lör
11:30    
FB - 2008 P, Järfällavallen 1
FC Järfälla 1 - Ekerö IK 1:Blå4  -  1  
01
11:30
lör
11:30    
FB - 2011 P - 2, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 2:Blå - IFK Lidingö FK 19  -      
01
11:30
lör
11:30    
FB - 2012 P - 2, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 2:Gul - Djurgårdens IF FF 23  -      
01
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 F, Örvallen 25
Ursvik IK Gul - Ekerö IK Gul  -      
01
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 P - 1, Olovslunds BP 116
IF Brommapojkarna 21 - Ekerö IK 1:Gul  -      
01
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 P - 3, Nälsta BP 126
Spånga IS FK 10 - Ekerö IK 3:Blå  -      
01
11:00
lör
11:00    
FB - 2014 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Gul - Djurgårdens IF FF 5  -      
01
10:15
lör
10:15    
FB - 2011 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul - AIK FF 1  -      
01
10:15
lör
10:15    
FB - 2011 P - 2, Bromstens IP 21
Bromstens IK Grön - Ekerö IK 2:Gul  -      
01
10:15
lör
10:15    
FB - 2012 P - 1, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 1:Blå - Vällingby AIK 1  -      
01
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Vit - Bromstens IK Vit  -      
01
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Gul - Skå IK & Bygdegård Vit  -      
01
09:00
lör
09:00    
FB - 2011 P - 3, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 3:Gul - Sollentuna FK Vaxmora  -      
01
09:00
lör
09:00    
FB - 2013 P - 2, Lidingövallen 226
IFK Lidingö FK 7 - Ekerö IK 2:Gul  -      
01
09:00
lör
09:00    
FB - 2014 P - 2, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 2:Gul - IF Brommapojkarna 19  -      
01
08:15
lör
08:15    
FB - 2010 F, Sollentunavallen 21
Sollentuna FK Töjnan 2 - Ekerö IK Gul  -      
01
08:15
lör
08:15    
FB - 2011 P - 1, Norrvikens IP 115
Sollentuna FK Norrv. 2 - Ekerö IK 1:Gul  -      
01
lör
00:00    
FB - A lag Herr, Haningevallen 1
Vendelsö IK - Ekerö IK  -      
SEPTEMBER 2022
 
30
20:00
fre
20:00    
FB - Veteran Herr, Ängby Södra BP 1
FK Bromma - Ekerö IK0  -  2  
30
19:00
fre
19:00    
FB - 2014 P - 1, Olovslunds BP 116
IF Brommapojkarna 20 - Ekerö IK 1:Blå  -      
30
19:00
fre
19:00    
Ekerö IK JAS - Åkersberga IBF4  -  1  
26
20:15
mån
20:15    
Rotebro IS IBK - Ekerö IK JAS0  -  5  
 
25
18:00
sön
18:00    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 2:Blå - IF Brommapojkarna 213  -  5  
25
16:30
sön
16:30    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 1:Blå - Kungsängens IF 13  -  5  
25
16:00
sön
16:00    
FB - 2007/2008 F, Ängby IP 1
Ängby IF 2 - Ekerö IK 21  -  3  
25
15:30
sön
15:30    
FB - 2012 P - 1, Östra Real BP 1
Djurgårdens IF FF 17 - Ekerö IK 1:Blå  -      
25
15:15
sön
15:15    
FB - 2010 F, Tibblevallen
Täby FK - Ekerö IK  -      
25
15:00
sön
15:00    
FB - 2011 P - 3, Huvudstafältet 11
Apollon Solna FK - Ekerö IK 3:Gul  -      
25
15:00
sön
15:00    
IB - 2006/2007 P, Kämpetorpshallen 2
Ekerö IK (A) - Värmdö IF2  -  4  
25
14:00
sön
14:00    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 3 - Bromstens IK U152  -  2  
25
13:30
sön
13:30    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 2 - Spånga IS FK 31  -  6  
25
12:45
sön
12:45    
FB - 2010 P - 1, Hersby BP 1
IFK Lidingö FK 9 vit - Ekerö IK 1:Gul  -      
25
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 1 - Enskede IK Svart 21  -  7  
25
12:00
sön
12:00    
FB - 2014 P - 3, Ängby IP 35
Ängby IF Gul1 - Ekerö IK 3:Gul  -      
25
12:00
sön
12:00    
FB - A lag Herr, Skytteholms IP 2
Råsunda IS - Ekerö IK3  -  3  
25
12:00
sön
12:00    
IB - 2008/2007/2006 F, Grindtorpshallen
Täby FC - Ekerö IK 9  -  0  
25
11:45
sön
11:45    
FB - 2011 P - 1, Huvudstafältet 11
AIK FF 6 - Ekerö IK 1:Vit  -      
25
11:30
sön
11:30    
FB - 2011 P - 2, Nälsta BP 11
Spånga IS FK 6 - Ekerö IK 2:Blå  -      
25
10:45
sön
10:45    
FB - 2011 F, Bellevue BP 1
Norrtulls SK Blå - Ekerö IK Gul  -      
25
10:30
sön
10:30    
FB - 2009 P, Råsunda IP 12
Vasalund IF Röd - Ekerö IK 45  -  3  
25
10:00
sön
10:00    
FB - 2014 P - 3, Kälvesta BP 125
Kälvesta IoF gul - Ekerö IK 3:Blå  -      
25
10:00
sön
10:00    
IB - 2006/2007 P, Kämpetorpshallen 2
IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (A)9  -  2  
25
09:00
sön
09:00    
FB - 2009 P, Östermalms IP 12
Värtans IK Vit - Ekerö IK 33  -  2  
25
09:00
sön
09:00    
FB - 2012 P - 2, Ängby IP 12
IF Brommapojkarna 9 - Ekerö IK 2:Gul  -      
24
16:45
lör
16:45    
FB - 2010 P - 1, Träkvistavallen 21
Ekerö IK 1:Blå - AIK FF 9  -      
24
16:30
lör
16:30    
FB - 2010 P - 3, Ängby IP 2
Ängby IF Vit 3 - Ekerö IK 3:Vit  -      
24
16:00
lör
16:00    
FB - 2010 MIX, Träkvistavallen 22
Ekerö IK - Hammarby IF FF HFS  -      
24
16:00
lör
16:00    
FB - 2011 P - 1, Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö Idrottsklubb - Hammarby  -      
24
15:30
lör
15:30    
FB - 2010 P - 2, Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Blå - IF Brommapojkarna 24  -      
24
15:15
lör
15:15    
FB - 2010 P - 3, Nälsta BP 11
Spånga IS FK 3 - Ekerö IK 3:Blå  -      
24
14:45
lör
14:45    
FB - 2010 F, Träkvistavallen 21
Ekerö IK Gul - IF Brommapojkarna 4  -      
24
14:00
lör
14:00    
FB - 2007/2008 F, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 1 - Bollstanäs SK Gul1  -  5  
24
14:00
lör
14:00    
FB - 2008 P, Bolindervallen 2
Kallhälls FF Gult - Ekerö IK 2:Gul4  -  6  
24
14:00
lör
14:00    
FB - 2012 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Svart - IFK Viksjö 1  -      
24
14:00
lör
14:00    
FB - 2012 P - 1, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 1:Gul - Som United Fotbollsförening Vit  -      
24
13:00
lör
13:00    
FB - 2013 F, Ekhagens BP 1
Djurgårdens IF FF 2 - Ekerö IK Blå  -      
24
13:00
lör
13:00    
FB - 2013 P - 2, Träkvistavallen 215
Ekerö IK 2:Gul - Vasalund IF Svart 2  -      
24
13:00
lör
13:00    
FB - 2014 P - 1, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 1:Blå - IF Brommapojkarna 12  -      
24
13:00
lör
13:00    
FB - 2015 P - 2, Hägerstensåsens bo
Hägersten - Ekerö Idrottsklubb  -      
24
13:00
lör
13:00    
Ekerö IK - Danderyds SK IBF13  -  8  
24
12:45
lör
12:45    
FB - 2012 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Blå - Norrtulls SK Blå  -      
24
12:45
lör
12:45    
FB - 2012 P - 2, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 2:Blå - IF Brommapojkarna 28  -      
24
12:00
lör
12:00    
FB - 2013 P - 1, Olovslunds BP 116
IF Brommapojkarna 14 - Ekerö IK 1:Blå  -      
24
12:00
lör
12:00    
FB - 2013 P - 2, Träkvistavallen 215
Ekerö IK 2:Blå - Djurgårdens IF FF 21  -      
24
12:00
lör
12:00    
FB - 2014 P - 1, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 1:Gul - IF Brommapojkarna 11  -      
24
12:00
lör
12:00    
FB - 2015 P - 3, Hägerstensåsens bp
Hägersten - Ekerö Idrottsklubb  -      
24
12:00
lör
12:00    
IB - 2008/2007/2006 F, K-Rauta Arena
FBI Tullinge - Ekerö IK 3  -  0  
24
11:30
lör
11:30    
FB - 2012 P - 3, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 3:Blå - Bromstens IK Svart  -      
24
11:15
lör
11:15    
Ekerö IK (B) - Åkersberga IBF (B)  -      
24
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 F, Råstasjön 2
Råsunda IS - Ekerö IK Vit  -      
24
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 P - 1, Träkvistavallen 215
Ekerö IK 1:Gul - Skå IK & Bygdegård Grön  -      
24
11:00
lör
11:00    
FB - 2014 P - 1, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 1:Vit - Spånga IS FK 5  -      
24
11:00
lör
11:00    
FB - Veteran Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Kallhälls FF4  -  1  
24
11:00
lör
11:00    
IB - 2006/2007 P, Kämpetorpshallen 2
Vendelsö IK - Ekerö IK (A)5  -  4  
24
10:30
lör
10:30    
FB - 2010 P - 3, Stora Mossens IP 2
IF Brommapojkarna 17 - Ekerö IK 3:Gul  -      
24
10:15
lör
10:15    
FB - 2011 F, Helenelunds IP 125
Sollentuna FK Syd 1 - Ekerö IK Blå  -      
24
10:15
lör
10:15    
FB - 2011 P - 2, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 2:Gul - Ängby IF Vit 1  -      
24
10:15
lör
10:15    
FB - 2011 P - 3, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 3:Blå - IFK Lidingö FK 4 blå  -      
24
10:00
lör
10:00    
FB - 2007 P, Bro IP 1
Bro IK U15 - Ekerö IK 16  -  2  
24
10:00
lör
10:00    
FB - 2012 P - 3, Huvudstafältet 11
AIK FF 3 - Ekerö IK 3:Gul  -      
24
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Gul - Ängby IF Svart 1  -      
24
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Blå - Bromstens IK 2  -      
24
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 P - 3, Spånga IP 51
Bromstens IK 1 - Ekerö IK 3:Gul  -      
24
10:00
lör
10:00    
FB - 2014 P - 2, Rissne IP 25
Sundbybergs IK Svart - Ekerö IK 2:Gul  -      
24
09:30
lör
09:30    
FB - 2009 F, Solhems BP 1
Spånga IS FK 2 - Ekerö IK 34  -  2  
24
09:00
lör
09:00    
FB - 2012 F, Viksjövallen 3
IFK Viksjö 3 - Ekerö IK Gul  -      
24
09:00
lör
09:00    
FB - 2014 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Gul - Skå IK & Bygdegård Grön  -      
24
09:00
lör
09:00    
FB - 2014 P - 2, Grimsta IP 35
IF Brommapojkarna 8 - Ekerö IK 2:Blå  -      
24
09:00
lör
09:00    
IB - 2008/2007/2006 F, Grindtorpshallen
Ekerö IK - Värmdö IF2  -  6  
24
08:00
lör
08:00    
FB - 2011 P - 1, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 1:Gul - AIK FF 4  -      
24
08:00
lör
08:00    
FB - 2011 P - 1, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 1:Blå - IF Brommapojkarna 22  -      
23
20:00
fre
20:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Banjul FC0  -  2  
23
19:45
fre
19:45    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 1:Gul - Reymersholms IK 32  -  0  
23
19:15
fre
19:15    
Ekerö IK /Järfälla IBK - Rosersberg Arlanda IBK7  -  7  
23
19:15
fre
19:15    
Ekerö IK /Järfälla IBK - Rosersberg Arlanda IBK7  -  7  
23
18:00
fre
18:00    
FB - 2014 F, Olovslunds BP 115
IF Brommapojkarna 2 - Ekerö IK Blå  -      
22
20:30
tor
20:30    
 
- Ekerö Herr  -      
21
20:15
ons
20:15    
Rotebro IBK - Ekerö DJ B.I.S  -      
19
20:15
mån
20:15    
Järfälla IBK Dam - A-lag Dam  -      
 
18
17:00
sön
17:00    
FB - 2009 F, Gubbängens BP 1
Hammarby IF FF 2 grön - Ekerö IK 19  -  0  
18
17:00
sön
17:00    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 21
FC Djursholm 3 - Ekerö IK 37  -  4  
18
16:00
sön
16:00    
FB - Veteran Herr, Söderby 1
Munsö IF - Ekerö IK0  -  6  
18
15:00
sön
15:00    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 2:Gul - Kungsängens IF 21  -  3  
18
15:00
sön
15:00    
Tungelsta IF Dam - Ekerö Idrottsklubb  -      
18
15:00
sön
15:00    
Tungelsta IF Dam Div 3 - Ekerö IK A-lag Dam, div 32  -  12
18
15:00
sön
15:00    
IB - A Lag Dam div 3, matcher, Tungelsta sporthall
Tungelsta - A-lag Dam  -      
18
14:30
sön
14:30    
FB - 2008 P, Hässelby IP 2
Hässelby SK FF 2 - Ekerö IK 1:Blå1  -  2  
18
14:15
sön
14:15    
FB - 2010 P - 1, Åkeshovs BP 12
IF Brommapojkarna 21 - Ekerö IK 1:Blå  -      
18
14:00
sön
14:00    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 1 - IF Brommapojkarna 32  -  2  
18
14:00
sön
14:00    
FB - 2014 F, Viksjövallen 35
IFK Viksjö Blå 2 - Ekerö IK Gul  -      
18
13:30
sön
13:30    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 12
Ekerö IK 4 - Sundbybergs IK Röd2  -  1  
18
13:30
sön
13:30    
FB - 2011 P - 3, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 3:Blå - Karlbergs BK Vit 2  -      
18
13:30
sön
13:30    
FB - 2012 P - 2, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 2:Gul - IF Brommapojkarna 21  -      
18
13:30
sön
13:30    
FB - 2013 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Blå - IF Brommapojkarna 10  -      
18
12:45
sön
12:45    
FB - 2011 P - 2, Stora Mossens IP 3
IF Brommapojkarna 14 - Ekerö IK 2:Gul  -      
18
12:45
sön
12:45    
FB - 2012 F, Stora Mossens IP 2
IF Brommapojkarna 8 - Ekerö IK Svart  -      
18
12:00
sön
12:00    
FB - 2007/2008 F, Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Ekerö IK 26  -  0  
18
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 3 - IK Frej Täby FF Svart0  -  4  
18
12:00
sön
12:00    
FB - 2010 P - 1, Träkvistavallen 21
Ekerö IK 1:Gul - Hässelby SK FF Orange 1  -      
18
12:00
sön
12:00    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 22
Ekerö IK 3:Blå - Hammarby IF FF 24 grön  -      
18
10:00
sön
10:00    
FB - 2013 F, Ängby Södra BP 125
FK Bromma Grön - Ekerö IK Gul  -      
18
09:30
sön
09:30    
FB - 2010 F, Örvallen 2
Ursvik IK Gul - Ekerö IK Gul  -      
18
09:30
sön
09:30    
FB - 2011 P - 1, Kryssarvallen 12
Täby FK FA - Ekerö IK 1:Blå  -      
18
09:00
sön
09:00    
FB - 2012 P - 3, Käppala 1
IFK Lidingö FK 13 blå - Ekerö IK 3:Blå  -      
18
09:00
sön
09:00    
FB - 2013 P - 2, Kälvesta BP 126
Kälvesta IoF gul - Ekerö IK 2:Blå  -      
18
08:30
sön
08:30    
FB - 2015 P - 3, Svanängens IP
Skå IK - Ekerö Idrottsklubb  -      
18
08:00
sön
08:00    
FB - 2011 P - 1, Breviks IP 22
IFK Lidingö FK 4 vit - Ekerö IK 1:Gul  -      
18
sön
00:00    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 12
Ekerö IK 3 - IFK Lidingö FK 5 blå  -      
17
18:00
lör
18:00    
FB - A lag Herr, Stadshagens IP 2
Norrtulls SK C - Ekerö IK4  -  3  
17
17:00
lör
17:00    
FB - 2009 P, Övrig plats
IFK Lidingö FK 5 vit - Ekerö IK 45  -  3  
17
16:45
lör
16:45    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 21
Ekerö IK 3:Vit - Essinge IK Gul  -      
17
16:30
lör
16:30    
FB - 2008 P, Östermalms IP 1
Djurgårdens IF FF 4 - Ekerö IK 1:Gul4  -  1  
17
15:30
lör
15:30    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 22
Ekerö IK 3:Gul - Apollon Solna FK  -      
17
15:30
lör
15:30    
FB - 2012 P - 1, Örvallen 2
Sundbybergs IK Gul - Ekerö IK 1:Gul  -      
17
14:45
lör
14:45    
FB - 2010 F, Träkvistavallen 21
Ekerö IK Blå - Djurgårdens IF FF 6  -      
17
14:00
lör
14:00    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 2 - Älvsjö AIK FF 31  -  10
17
14:00
lör
14:00    
FB - 2012 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul - Sollentuna FK Silver  -      
17
14:00
lör
14:00    
FB - 2014 P - 1, Norra Real 15
Norrtulls SK Vit 1A - Ekerö IK 1:Blå  -      
17
14:00
lör
14:00    
FB - A lag Herr, Hässelby Gårds BP 1
Hässelby SK FF - Ekerö IK4  -  1  
17
13:00
lör
13:00    
FB - 2007 P, Grimsta IP 2
Vällingby AIK 1 - Ekerö IK 32  -  5  
17
13:00
lör
13:00    
FB - 2013 P - 3, Råstasjön 3
AIK FF 7 - Ekerö IK 3:Blå  -      
17
13:00
lör
13:00    
FB - 2014 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Blå - Spånga IS FK 4  -      
17
13:00
lör
13:00    
FB - 2014 P - 1, Hässelby IP 226
Hässelby SK FF Svart 2 - Ekerö IK 1:Gul  -      
17
13:00
lör
13:00    
FB - 2014 P - 2, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 2:Blå - Ängby IF 3  -      
17
12:45
lör
12:45    
FB - 2011 P - 2, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 2:Blå - AIK FF 8  -      
17
12:45
lör
12:45    
FB - 2012 P - 3, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 3:Gul - IFK Viksjö Gulvit 1  -      
17
12:00
lör
12:00    
FB - 2013 P - 1, Träkvistavallen 215
Ekerö IK 1:Blå - Vasalund IF Järva 2  -      
17
12:00
lör
12:00    
FB - 2014 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Blå - Hässelby SK FF Röd 2  -      
17
11:30
lör
11:30    
FB - 2008 P, Stadshagens IP 2
Karlbergs BK Grön 2 - Ekerö IK 2:Blå4  -  0  
17
11:30
lör
11:30    
FB - 2012 F, Ängby IP 2
IF Brommapojkarna 6 - Ekerö IK Blå  -      
17
11:00
lör
11:00    
FB - 2007/2008 F, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 1 - IFK Stocksund Vit1  -  3  
17
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Vit - Hässelby SK FF 2  -      
17
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 P - 2, Lidingövallen 229
IFK Lidingö FK 13 blå - Ekerö IK 2:Gul  -      
17
11:00
lör
11:00    
FB - 2014 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Gul - IF Brommapojkarna 15  -      
17
10:30
lör
10:30    
FB - 2011 P - 1, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 1:Vit - Karlbergs BK Vit 2  -      
17
10:15
lör
10:15    
FB - 2011 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Blå - Karlbergs BK Röd  -      
17
10:15
lör
10:15    
FB - 2012 P - 1, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 1:Blå - IF Brommapojkarna 8  -      
17
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 P - 1, Hässelby IP 225
Hässelby SK FF Grön 1 - Ekerö IK 1:Gul  -      
17
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Gul - Hässelby SK FF Svart 1  -      
17
09:00
lör
09:00    
FB - 2010 P - 2, Åkeshovs BP 11
Nockebyhovs IF 1 - Ekerö IK 2:Blå  -      
17
09:00
lör
09:00    
FB - 2011 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul - Hässelby SK FF Röd  -      
17
09:00
lör
09:00    
FB - 2011 P - 3, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 3:Gul - Spånga IS FK 4  -      
17
09:00
lör
09:00    
FB - 2012 P - 2, Ängby IP 2
Ängby IF Vit2 - Ekerö IK 2:Blå  -      
17
09:00
lör
09:00    
FB - 2014 P - 1, Hässelby Villastads BP 16
IF Brommapojkarna 7 - Ekerö IK 1:Vit  -      
17
09:00
lör
09:00    
FB - 2014 P - 2, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 2:Gul - AIK FF 7  -      
16
18:30
fre
18:30    
FB - 2009 F, Ängby IP 11
Ängby IF 1 - Ekerö IK 22  -  0  
14
20:00
ons
20:00    
FB - Veteran Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Bele Barkarby FF4  -  0  
 
11
19:00
sön
19:00    
Vaxholms IBF (A) (Div 2) - Ekerö IK (Div 2)2  -  4  
11
18:45
sön
18:45    
FB - 2012 P - 1, Ängby IP 2
Ängby IF Vit 1 - Ekerö IK 1:Blå  -      
11
18:30
sön
18:30    
FB - 2007 P, Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Ekerö IK 13  -  3  
11
18:30
sön
18:30    
FB - 2009 P, Gubbängens BP 1
Hammarby IF FF 11 vit - Ekerö IK 32  -  0  
11
18:00
sön
18:00    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 2:Blå - Hässelby SK FF Röd11  -  1  
11
18:00
sön
18:00    
FB - A lag Herr, Erikslund 1
Erikslunds KF 1 - Ekerö IK6  -  0  
11
17:00
sön
17:00    
FB - 2014 P - 2, Råstasjön 3
Vasalund IF Svart 1 - Ekerö IK 2:Gul  -      
11
16:30
sön
16:30    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 1:Blå - AIK FF 75  -  5  
11
16:30
sön
16:30    
FB - 2011 P - 2, Örvallen 2
Ursvik - Ekerö Idrottsklubb  -      
11
16:30
sön
16:30    
FB - 2012 P - 3, Stora Mossens IP 3
IF Brommapojkarna 16 - Ekerö IK 3:Gul  -      
11
15:45
sön
15:45    
FB - 2011 P - 1, Örvallen 2
Ursvik IK Vit - Ekerö IK 1:Vit  -      
11
15:00
sön
15:00    
FB - 2010 MIX, Boovallen 22
Boo FF 1 - Ekerö IK  -      
11
15:00
sön
15:00    
FB - 2015 F, Svanängens IP (SKÅ)
skå ik - Ekerö Idrottsklubb  -      
11
14:30
sön
14:30    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 2:Blå - Apollon Solna FK3  -  1  
11
14:00
sön
14:00    
IB - 2009 F, Viksjö Sporthall
Järfälla IBK - Ekerö Idrottsklubb  -      
11
14:00
sön
14:00    
Nacka IBK (B) - Ekerö IK A-lag Dam5  -  1  
11
14:00
sön
14:00    
Nacka IBK (B) (Div 1) - Ekerö IK A-lag Dam, div 35  -  1  
11
13:30
sön
13:30    
FB - 2007/2008 F, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 2 - Bele Barkarby FF 1  -      
11
13:00
sön
13:00    
FB - 2014 P - 3, Ängby IP 35
Ängby IF 1 - Ekerö IK 3:Blå  -      
11
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 1 - Djurgårdens IF FF 23  -  2  
11
12:00
sön
12:00    
FB - 2014 P - 1, Ängby IP 35
Ängby IF 3 - Ekerö IK 1:Gul  -      
11
11:30
sön
11:30    
FB - 2007 P, Västberga IP 1
IFK Aspudden-Tellus 2 - Ekerö IK 21  -  2  
11
11:15
sön
11:15    
FB - 2011 P - 3, Ängby IP 2
IF Brommapojkarna 6 - Ekerö IK 3:Gul  -      
11
10:15
sön
10:15    
FB - 2010 P - 3, Stora Mossens IP 3
IF Brommapojkarna 14 - Ekerö IK 3:Vit  -      
11
10:00
sön
10:00    
FB - 2010 P - 3, Råstasjön 11
AIK FF 11 - Ekerö IK 3:Gul  -      
11
10:00
sön
10:00    
FB - 2011 P - 2, Rissne IP 2
Sundbybergs IK Orange - Ekerö IK 2:Blå  -      
11
09:00
sön
09:00    
Vendelsö IK (Div 2) - Ekerö IK A-lag Dam, div 3  -      
11
08:45
sön
08:45    
FB - 2009 F, Tibblevallen (Täby SC) 21
Täby FK 32 - Ekerö IK 37  -  0  
10
17:00
lör
17:00    
Ekerö IK (Div 2) - Bergfoten IBK (Div 4)12  -  0  
10
16:45
lör
16:45    
FB - 2010 P - 1, Träkvistavallen 21
Ekerö IK 1:Blå - Sollentuna FK Edsv. 3  -      
10
16:00
lör
16:00    
FB - 2009 P, Olovslunds BP 1
IF Brommapojkarna 11 - Ekerö IK 43  -  0  
10
15:30
lör
15:30    
FB - 2010 P - 2, Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Blå - FK Bromma Grön  -      
10
15:00
lör
15:00    
FB - 2010 P - 3, Hässelby IP 21
Hässelby SK FF Orange 3 - Ekerö IK 3:Blå  -      
10
14:45
lör
14:45    
FB - 2010 F, Träkvistavallen 21
Ekerö IK Gul - Bele Barkarby FF 1  -      
10
14:15
lör
14:15    
FB - 2010 F, Skarpäng 11
Täby FK 22 - Ekerö IK Blå  -      
10
14:00
lör
14:00    
FB - 2012 P - 1, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 1:Gul - Bro IK Vit  -      
10
14:00
lör
14:00    
FB - 2013 P - 3, Gärdesskolans BP 1
Djurgårdens IF FF 22 - Ekerö IK 3:Gul  -      
10
14:00
lör
14:00    
Ekerö IK A-lag Dam - Hässelby SK IBK 2  -  4  
10
14:00
lör
14:00    
Ekerö IK A-lag Dam, div 3 - Hässelby SK IBK (Div 1)2  -  4  
10
13:00
lör
13:00    
FB - 2013 P - 2, Träkvistavallen 215
Ekerö IK 2:Gul - Djurgårdens IF FF 16  -      
10
12:45
lör
12:45    
FB - 2012 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Svart - Sollentuna FK Tegel 3  -      
10
12:45
lör
12:45    
FB - 2012 P - 2, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 2:Blå - Vasalund IF United 1  -      
10
12:00
lör
12:00    
FB - 2013 P - 2, Träkvistavallen 215
Ekerö IK 2:Blå - FK Bromma Grön  -      
10
12:00
lör
12:00    
FB - 2014 F, Spånga IP 51
Bromstens IK - Ekerö IK Blå  -      
10
12:00
lör
12:00    
FB - 2014 P - 2, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 2:Blå - Vasalund Stadshagens IF Vit  -      
10
11:30
lör
11:30    
FB - 2011 P - 2, Vämdövallen
Värmdö - Ekerö Idrottsklubb  -      
10
11:30
lör
11:30    
FB - 2012 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Blå - Hammarby IF FF 5 grön  -      
10
11:30
lör
11:30    
FB - 2012 P - 3, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 3:Blå - Hässelby SK FF Vit 2  -      
10
11:00
lör
11:00    
FB - 2007/2008 F, Skuru IP 1
Sickla IF 2 - Ekerö IK 16  -  1  
10
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 F, Ängby IP 36
Ängby IF Svart 2 - Ekerö IK Vit  -      
10
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 F, Nälsta BP 125
Spånga IS FK 3 - Ekerö IK Blå  -      
10
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 P - 1, Träkvistavallen 215
Ekerö IK 1:Gul - IF Brommapojkarna 6  -      
10
11:00
lör
11:00    
FB - 2014 P - 1, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 1:Blå - Norrtulls SK Svart 2A  -      
10
11:00
lör
11:00    
FB - 2014 P - 3, Spånga IP 52
Bromstens IK 1 - Ekerö IK 3:Gul  -      
10
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Gul - Karlbergs BK Vit  -      
10
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 P - 1, Kristinebergs IP 26
Karlbergs BK Gul - Ekerö IK 1:Blå  -      
10
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Blå - IF Brommapojkarna 5  -      
10
09:30
lör
09:30    
FB - 2011 P - 1, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 1:Blå - IF Brommapojkarna 4  -      
10
09:00
lör
09:00    
FB - 2011 P - 3, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 3:Blå - AIK FF 6  -      
10
09:00
lör
09:00    
FB - 2012 P - 2, Nälsta BP 11
Spånga IS FK 6 - Ekerö IK 2:Gul  -      
10
09:00
lör
09:00    
Ekerö IK (Div 2) - Värmdö IF (Div 1)3  -  4  
10
08:15
lör
08:15    
FB - 2011 P - 1, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 1:Gul - IFK Bergshamra Blå  -      
09
20:00
fre
20:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Parsian Väsby IF0  -  5  
09
17:30
fre
17:30    
FB - 2011 F, Ängby Södra BP 11
FK Bromma 1 - Ekerö IK Blå  -      
09
17:30
fre
17:30    
FB - 2012 F, Ursviks IP 11
Ursvik IK Röd - Ekerö IK Gul  -      
07
20:00
ons
20:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Bro IK U172  -  7  
 
04
19:30
sön
19:30    
Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK DJ15  -  1  
04
19:00
sön
19:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Huddinge IF C1  -  1  
04
18:45
sön
18:45    
FB - 2012 P - 3, Ängby IP 2
Ängby IF Gul - Ekerö IK 3:Blå  -      
04
18:00
sön
18:00    
FB - Veteran Herr, Spånga IP 4
Iberoamericana IF - Ekerö IK0  -  4  
04
17:30
sön
17:30    
FB - A lag Herr, Lidingövallen 2
IFK Lidingö FC - Ekerö IK4  -  0  
04
16:30
sön
16:30    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 1:Gul - Sollentuna FK Silver 11  -  1  
04
15:00
sön
15:00    
FB - 2007 P, Bolindervallen 2
Kallhälls FF Blå - Ekerö IK 31  -  1  
04
15:00
sön
15:00    
FB - 2011 P - 1, Läroverket 1
AIK FF 1 - Ekerö IK 1:Blå  -      
04
15:00
sön
15:00    
FB - 2012 P - 1, Kungsängens IP 21
Upplands-Bro United FK P2012 - Ekerö IK 1:Gul  -      
04
13:45
sön
13:45    
FB - 2012 F, Rissne IP 2
Sundbybergs IK Grön - Ekerö IK Blå  -      
04
13:30
sön
13:30    
FB - 2007/2008 F, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 1 - Enebybergs IF 11  -  2  
04
13:30
sön
13:30    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 12
Ekerö IK 4 - Sollentuna FK Syd 32  -  4  
04
13:30
sön
13:30    
Ekerö IK DJ1 - Rotebro IS IBK / Sigtuna IF6  -  1  
04
12:45
sön
12:45    
FB - 2008 P, Östermalms IP 1
Djurgårdens IF FF 7 - Ekerö IK 2:Blå2  -  4  
04
12:30
sön
12:30    
FB - 2010 P - 2, Helenelunds IP 2
Sollentuna FK Syd 3 - Ekerö IK 2:Blå  -      
04
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 3 - Enebybergs IF 12  -  6  
04
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 12
Ekerö IK 3 - Danderyds SK FF Vit0  -  6  
04
12:00
sön
12:00    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 21
Ekerö IK 3:Vit - IFK Aspudden-Tellus Röd 3  -      
04
11:15
sön
11:15    
FB - 2010 MIX, Träkvistavallen 22
Ekerö IK - Tullinge Triangel Pojkar FK  -      
04
11:15
sön
11:15    
FB - 2012 F, Svanängens IP 226
Skå IK & Bygdegård - Ekerö IK Svart  -      
04
11:00
sön
11:00    
FB - 2014 P - 2, Ängby Södra BP 125
FK Bromma Grön - Ekerö IK 2:Blå  -      
04
10:00
sön
10:00    
FB - 2013 P - 2, Olovslunds BP 115
IF Brommapojkarna 18 - Ekerö IK 2:Blå  -      
04
09:00
sön
09:00    
FB - 2014 P - 1, Kristinebergs IP 25
Vasalund Stadshagens IF Röd 2 - Ekerö IK 1:Vit  -      
03
16:45
lör
16:45    
FB - 2010 P - 1, Träkvistavallen 21
Ekerö IK 1:Gul - IFK Viksjö Blå 1  -      
03
16:45
lör
16:45    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 22
Ekerö IK 3:Gul - Sollentuna FK Silver 2  -      
03
15:30
lör
15:30    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 22
Ekerö IK 3:Blå - AIK FF 10  -      
03
15:30
lör
15:30    
FB - 2011 P - 3, Hjorthagens IP 2
Djurgårdens IF FF 8 - Ekerö IK 3:Blå  -      
03
15:15
lör
15:15    
FB - 2012 P - 2, Hässelby Villastads BP 1
IF Brommapojkarna 7 - Ekerö IK 2:Blå  -      
03
14:45
lör
14:45    
FB - 2010 F, Träkvistavallen 21
Ekerö IK Blå - FC Djursholm 2  -      
03
14:30
lör
14:30    
Ekerö IK DJ1 - Nacka IBK   -      
03
14:00
lör
14:00    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 1 - Bele Barkarby FF 34  -  2  
03
14:00
lör
14:00    
FB - 2007/2008 F, Näsbydal 1
Täby FK 32 - Ekerö IK 27  -  0  
03
14:00
lör
14:00    
FB - 2011 P - 2, Haga BP (tillf.)
Vasalund Stadshagens IF 2 - Ekerö IK 2:Gul  -      
03
14:00
lör
14:00    
FB - 2012 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul - Hässelby SK FF Svart  -      
03
14:00
lör
14:00    
FB - 2012 P - 3, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 3:Gul - IFK Lidingö FK 20 vit  -      
03
14:00
lör
14:00    
FB - 2014 P - 1, Larsbergs BP 15
IFK Lidingö FK 23 blå - Ekerö IK 1:Blå  -      
03
13:00
lör
13:00    
FB - 2014 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Blå - IFK Viksjö Vit  -      
03
13:00
lör
13:00    
FB - 2014 P - 1, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 1:Gul - Karlbergs BK Svart 1  -      
03
12:45
lör
12:45    
FB - 2011 P - 2, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 2:Blå - IFK Lidingö FK 11 blå  -      
03
12:00
lör
12:00    
FB - 2009 F, Viksjövallen 2
IFK Viksjö 1 - Ekerö IK 26  -  1  
03
12:00
lör
12:00    
FB - 2014 P - 2, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 2:Gul - Hässelby SK FF Grön 1  -      
03
11:30
lör
11:30    
FB - 2011 P - 1, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 1:Vit - Hässelby SK FF Lila 2  -      
03
11:30
lör
11:30    
FB - 2012 P - 2, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 2:Gul - IFK Lidingö FK 21 blå  -      
03
11:00
lör
11:00    
FB - 2010 P - 1, Ursviks IP 12
Ursvik IK Svart 2 - Ekerö IK 1:Blå  -      
03
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Vit - IFK Viksjö 4  -      
03
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 P - 1, Ängby IP 36
Ängby IF Gul2 - Ekerö IK 1:Gul  -      
03
11:00
lör
11:00    
FB - 2014 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Gul - Ursvik IK Svart  -      
03
10:45
lör
10:45    
FB - 2010 F, Bromstens IP 21
Bromstens IK F09/10 - Ekerö IK Gul  -      
03
10:30
lör
10:30    
FB - 2009 F, Östermalms IP 12
Värtans IK Blå - Ekerö IK 16  -  1  
03
10:15
lör
10:15    
FB - 2011 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul - Erikslunds KF Grön  -      
03
10:15
lör
10:15    
FB - 2011 P - 1, Vällingby BP 11
IF Brommapojkarna 25 - Ekerö IK 1:Gul  -      
03
10:15
lör
10:15    
FB - 2012 P - 1, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 1:Blå - Ursvik IK Vit 2  -      
03
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Blå - Skå IK & Bygdegård Gul  -      
03
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 P - 2, Kristinebergs IP 26
Karlbergs BK Vit 2 - Ekerö IK 2:Gul  -      
03
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Gul - IF Brommapojkarna 7  -      
03
09:00
lör
09:00    
FB - 2011 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Blå - Ängby IF Grön2  -      
03
09:00
lör
09:00    
FB - 2011 P - 3, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 3:Gul - AIK FF 7  -      
03
09:00
lör
09:00    
FB - 2013 F, Kristinebergs IP 25
Mariebergs SK 1 - Ekerö IK Gul  -      
03
09:00
lör
09:00    
FB - 2014 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Blå - Skå IK & Bygdegård Gul  -      
02
20:00
fre
20:00    
FB - A lag Herr, Bollstanäs IP 1
Bollstanäs SK Grön - Ekerö IK5  -  2  
02
19:45
fre
19:45    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Sundbybergs IK Grön - Ekerö IK 1:Blå3  -  8  
02
19:10
fre
19:10    
IB - 2008/2009 P, Bollhallen Tappström
Ekerö Idrottsklubb - Vaksala SK  -      
02
19:00
fre
19:00    
FB - 2013 P - 3, Rissne IP 26
Sundbybergs IK Röd - Ekerö IK 3:Blå  -      
AUGUSTI 2022
 
28
19:30
sön
19:30    
FB - 2011 F, Kristinebergs IP 2
Karlbergs BK Grön - Ekerö IK Gul  -      
28
19:00
sön
19:00    
FB - A lag Herr, Hässelby Gårds BP 1
Hässelby SK FF - Ekerö IK2  -  0  
28
16:30
sön
16:30    
FB - 2011 P - 3, Örvallen 2
Sundbybergs IK Gul - Ekerö IK 3:Gul  -      
28
16:30
sön
16:30    
FB - 2012 F, Nälsta BP 11
Spånga IS FK 3 - Ekerö IK Gul  -      
28
16:30
sön
16:30    
FB - 2014 P - 1, Hjorthagens IP 3
Djurgårdens IF FF 7 - Ekerö IK 1:Gul  -      
28
15:00
sön
15:00    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 2:Blå - Bele Barkarby FF 23  -  1  
28
14:30
sön
14:30    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1 INTERNMATCH (Bele lämnat WO)
Ekerö IK 3 - Ekerö IK 23  -  0  
28
14:30
sön
14:30    
FB - 2010 P - 3, Kristinebergs IP 2
Karlbergs BK Grön 1 - Ekerö IK 3:Gul  -      
28
14:00
sön
14:00    
FB - 2009 P, Hässelby IP 2
Hässelby SK FF Röd 2 - Ekerö IK 48  -  2  
28
14:00
sön
14:00    
FB - 2014 F, Hjorthagens IP 3
Djurgårdens IF FF 3 - Ekerö IK Blå  -      
28
13:45
sön
13:45    
FB - 2007/2008 F, Helenelunds IP 1
Sollentuna FK 2 - Ekerö IK 10  -  1  
28
13:30
sön
13:30    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 1 - Stuvsta IF 11  -  5  
28
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 2 - Enebybergs IF 20  -  5  
28
12:00
sön
12:00    
FB - 2010 P - 1, Träkvistavallen 21
Ekerö IK 1:Gul - Sollentuna FK Edsv. 4  -      
28
12:00
sön
12:00    
FB - 2010 P - 3, Bergshamra IP 2
IFK Bergshamra Blå - Ekerö IK 3:Vit  -      
28
12:00
sön
12:00    
FB - 2014 P - 1, Svanängens IP 216
Skå IK & Bygdegård Gul - Ekerö IK 1:Vit  -      
28
11:30
sön
11:30    
FB - 2008 P, Stadshagens IP 2
Karlbergs BK Extra - Ekerö IK 1:Gul3  -  2  
28
11:30
sön
11:30    
FB - 2011 F, Nälsta BP 11
Spånga IS FK 1 - Ekerö IK Blå  -      
28
11:30
sön
11:30    
FB - 2011 P - 1, Stora Mossens IP 2
IF Brommapojkarna 15 - Ekerö IK 1:Vit  -      
28
11:00
sön
11:00    
FB - 2014 P - 3, Ängby Södra BP 126
FK Bromma Vit - Ekerö IK 3:Gul  -      
28
10:00
sön
10:00    
FB - 2013 F, Råstasjön 2
Apollon Solna FK - Ekerö IK Vit  -      
27
16:45
lör
16:45    
FB - 2010 P - 1, Träkvistavallen 21
Ekerö IK 1:Blå - Djurgårdens IF FF 17  -      
27
16:00
lör
16:00    
FB - 2014 P - 2, Nälsta BP 126
Spånga IS FK 7 - Ekerö IK 2:Gul  -      
27
15:15
lör
15:15    
FB - 2012 P - 1, Käppala 1
IFK Lidingö FK 21 vit - Ekerö IK 1:Blå  -      
27
15:00
lör
15:00    
FB - A lag Herr, Lötvallen 1
Roslagskulla IF - Ekerö IK2  -  0  
27
14:45
lör
14:45    
FB - 2010 F, Träkvistavallen 21
Ekerö IK Gul - Spånga IS FK 1  -      
27
14:00
lör
14:00    
FB - 2012 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Blå - Viggbyholms IK FF Röd  -      
27
14:00
lör
14:00    
FB - 2012 P - 1, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 1:Gul - IFK Viksjö Blå 1  -      
27
13:45
lör
13:45    
FB - 2008 P, Spånga IP 4
Spånga IS FK 5 - Ekerö IK 2:Gul0  -  6  
27
13:30
lör
13:30    
FB - 2009 F, Helenelunds IP 11
Sollentuna FK Syd 3 - Ekerö IK 32  -  1  
27
13:00
lör
13:00    
FB - 2013 P - 1, Träkvistavallen 215
Ekerö IK 1:Gul - Vasalund Stadshagens IF Röd 2  -      
27
13:00
lör
13:00    
FB - 2013 P - 3, Nälsta BP 126
Spånga IS FK 9 - Ekerö IK 3:Gul  -      
27
13:00
lör
13:00    
FB - 2014 P - 2, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 2:Blå - IF Brommapojkarna 17  -      
27
13:00
lör
13:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Värtans IK0  -  6  
27
12:45
lör
12:45    
FB - 2012 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Svart - Spånga IS FK 4  -      
27
12:45
lör
12:45    
FB - 2012 P - 3, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 3:Blå - Djurgårdens IF FF 16  -      
27
12:30
lör
12:30    
FB - 2012 P - 2, Huvudstafältet 11
AIK FF 2 - Ekerö IK 2:Gul  -      
27
12:15
lör
12:15    
FB - 2010 F, Stora Mossens IP 3
IF Brommapojkarna 2 - Ekerö IK Blå  -      
27
12:00
lör
12:00    
FB - 2013 P - 2, Träkvistavallen 215
Ekerö IK 2:Gul - Kista SC KFUM Blå  -      
27
12:00
lör
12:00    
FB - 2014 P - 3, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 3:Blå - AIK FF 6  -      
27
11:30
lör
11:30    
FB - 2010 P - 3, Bromstens IP 21
Bromstens IK 1 - Ekerö IK 3:Blå  -      
27
11:30
lör
11:30    
FB - 2011 P - 2, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 2:Gul - Karlbergs BK Vit 3  -      
27
11:30
lör
11:30    
FB - 2012 P - 2, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 2:Blå - Norrtulls SK Vit 1  -      
27
11:00
lör
11:00    
FB - 2007/2008 F, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 2 - Vallentuna BK DF 30  -  3  
27
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 P - 1, Gärdesskolans BP 1
Djurgårdens IF FF 25 - Ekerö IK 1:Blå  -      
27
11:00
lör
11:00    
FB - 2013 P - 2, Träkvistavallen 215
Ekerö IK 2:Blå - IF Brommapojkarna 13  -      
27
11:00
lör
11:00    
FB - 2014 P - 1, Träkvistavallen 216
Ekerö IK 1:Blå - IFK Lidingö FK 16  -      
27
10:15
lör
10:15    
FB - 2009 P, Stadshagens IP 12
Norrtulls SK Gul 1 - Ekerö IK 34  -  5  
27
10:15
lör
10:15    
FB - 2011 P - 1, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 1:Gul - Täby FK 41  -      
27
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Gul - IFK Lidingö FK 5 blå  -      
27
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 F, Lidingövallen 228
IFK Lidingö FK 9 vit - Ekerö IK Blå  -      
27
10:00
lör
10:00    
FB - 2013 P - 3, Träkvistavallen 2:2:1 T(2)
 
Ekerö Idrottsklubb - Fk Bromma vit  -      
27
09:15
lör
09:15    
FB - 2012 P - 3, Stora Mossens IP 2
IF Brommapojkarna 10 - Ekerö IK 3:Gul  -      
27
09:00
lör
09:00    
FB - 2011 P - 1, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 1:Blå - IFK Lidingö FK 15  -      
27
09:00
lör
09:00    
FB - 2011 P - 2, Träkvistavallen 225
Ekerö IK 2:Blå - IF Brommapojkarna 9  -      
27
09:00
lör
09:00    
FB - 2014 F, Träkvistavallen 215
Ekerö IK Gul - FK Bromma 1  -      
27
lör
00:00    
FB - 2012 P - 2, Hjorthagens IP 2
Djurgårdens IF FF 6 - Ekerö IK 2:Vit  -      
26
19:45
fre
19:45    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 1:Blå - Spånga IS FK 22  -  3  
26
19:30
fre
19:30    
FB - Veteran Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - IF Wasa3  -  0  
26
19:00
fre
19:00    
FB - 2007 P, Hjorthagens IP 1
Djurgårdens IF FF 8 - Ekerö IK 24  -  1  
26
18:30
fre
18:30    
FB - 2010 MIX, Värmdövallen 22
Värmdö IF Grön - Ekerö IK  -      
26
17:00
fre
17:00    
IB - HJ/JAS Ekerö Järfälla, Idrottshuset hall 2
Ekerö/Järfälla JAS - IBK Lund  -      
24
19:00
ons
19:00    
FB - 2011 P - 1, Svanängen IP (naturgräs)
Norsborg - Ekerö Idrottsklubb  -      
22
19:15
mån
19:15    
Nacka - Ekerö Idrottsklubb  -      
 
21
16:30
sön
16:30    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 1:Gul - IF Brommapojkarna 135  -  4  
21
15:00
sön
15:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - IK Säbysjön0  -  7  
21
13:30
sön
13:30    
FB - 2007/2008 F, Träkvistavallen 2
Ekerö IK 1 - Spånga IS FK2  -  2  
21
13:30
sön
13:30    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 12
Ekerö IK 4 - Ursvik IK Gul2  -  6  
21
12:30
sön
12:30    
FB - 2015 F, Övrig plats
Hässelby - Ekerö Idrottsklubb  -      
21
12:00
sön
12:00    
FB - 2008 P, Viksjövallen 2
IFK Viksjö 1 - Ekerö IK 2:Blå3  -  7  
21
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 3 - Bollstanäs SK Grön5  -  1  
21
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 P, Träkvistavallen 12
Ekerö IK 3 - Karlbergs BK Gulgrön3  -  1  
21
12:00
sön
12:00    
FB - 2011 P - 1, Träkvistavallen 226
Ekerö IK 1:Gul - Djurgårdens IF FF 12  -      
21
12:00
sön
12:00    
FB - 2012 F, Träkvistavallen 225
Ekerö IK Svart - Kälvesta IoF gul  -      
21
10:00
sön
10:00    
FB - 2012 P - 2, SVANHAGENS IP
Skå - Ekerö Idrottsklubb  -      
20
15:00
lör
15:00    
FB - 2007 P, Viksjövallen 2
IFK Viksjö 2 - Ekerö IK 35  -  3  
20
15:00
lör
15:00    
FB - 2008 P, Bagarmossens BP 1
Hammarby IF FF 23 grön - Ekerö IK 1:Blå6  -  2  
20
14:00
lör
14:00    
FB - 2007/2008 F, Viksjövallen 2
IFK Viksjö 1 - Ekerö IK 21  -  1  
20
12:00
lör
12:00    
FB - 2009 F, Strömvallen 1
Bele Barkarby FF 1 - Ekerö IK 21  -  1  
20
11:30
lör
11:30    
FB - 2012 F, Nälsta BP 12
Kälvesta IoF röd - Ekerö IK Gul  -      
20
11:00
lör
11:00    
FB - 2014 F, Ängby IP 36
Ängby IF Svart 2 - Ekerö IK Gul  -      
20
lör
00:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Reymersholms IK 3  -      
19
19:00
fre
19:00    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 2:Gul - FC Järfälla 23  -  5  
19
19:00
fre
19:00    
Ekerö/Järfälla - Älvsjö  -      
18
20:00
tor
20:00    
FB - A lag Herr, Ängby IP 1
Ängby IF 1 - Ekerö IK4  -  3  
17
20:00
ons
20:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Danderyds SK FF1  -  3  
 
14
17:00
sön
17:00    
FB - 2008 P, Hässelby IP 2
Hässelby SK FF 1 - Ekerö IK 2:Gul1  -  1  
14
14:00
sön
14:00    
FB - 2007 P, Träkvistavallen 1
Ekerö IK 1 - Hässelby SK FF 26  -  2  
14
13:30
sön
13:30    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 1 - Boo FF 61  -  10
14
13:00
sön
13:00    
FB - 2010 P - 3, Olovslunds bp
Nockeby - Ekerö Idrottsklubb  -      
14
12:00
sön
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 11
Ekerö IK 3 - IFK Vaxholm 13  -  2  
14
09:30
sön
09:30    
FB - 2011 P - 2, Stora Mossens IP
Brommapojkarna - Ekerö Idrottsklubb  -      
13
15:30
lör
15:30    
FB - 2012 P - 3, Svanängens IP
skå ik - Ekerö Idrottsklubb  -      
13
14:00
lör
14:00    
FB - A lag Herr, Skytteholms IP 3
AIK Solna FK 2 - Ekerö IK3  -  0  
13
13:00
lör
13:00    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 1 T
Ekerö Idrottsklubb - Spånga 3  -      
13
11:30
lör
11:30    
FB - 2008 P, Träkvistavallen 1 T
Ekerö Idrottsklubb - Jarlabergs IF  -      
13
10:00
lör
10:00    
FB - 2010 P - 3, Träkvistavallen 1 T
Ekerö Idrottsklubb - Lidingö  -      
12
20:00
fre
20:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Vällingby AIK1  -  3  
 
07
15:30
sön
15:30    
FB - 2010 F, Övrig plats
Skå IK - Ekerö Idrottsklubb  -      
07
13:45
sön
13:45    
FB - A lag Herr, Lidingövallen 2
IFK Lidingö BK - Ekerö IK14  -  0  
06
13:00
lör
13:00    
FB - A lag Herr, Träkvistavallen 1
Ekerö IK - Ängby IF 11  -  5  
JULI 2022
 
09
12:00
lör
12:00    
FB - 2009 F, Träkvistavallen 1 T
Ekerö Idrottsklubb - Miniturnering, Bath City FC på besök  -      
 
03
10:00
sön
10:00    
FB - 2011 P - 1, Salemsvallen Rönninge
Ekerö Idrottsklubb - Matchcamp  -      
JUNI 2022
 
30
19:00
tor