ANMÄL DIG HÄR till ALLA 8 IDROTTER och AKTIVITETER!!!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Ekerö IK
- En del av vår aktiva vardag

Kommande matcher
NOVEMBER 2022
 
26
lör
00:00    
FB - 2007 P, INSTÄLLD
IF Brommapojkarna - Ekerö IK  -      
26
lör
00:00    
IB - 2006/2007 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Danderyds SK IBF  -      
26
09:00
lör
09:00    
IB - 2012/2013 F, Silverdalshallen
Silverdals IF - Ekerö IK   -      
26
10:00
lör
10:00    
IB - 2011/2010 P , Glömstahallen
Sörskogens IF (A) - Ekerö IK  -      
26
10:15
lör
10:15    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Ängby IF (A)  -      
26
12:15
lör
12:15    
IB - 2012 P, Skogsängshallen
Salems IF - Ekerö IK  -      
26
13:00
lör
13:00    
FU - 2010 P, Tappström Bollhall
Ekerö IK Blå - IFK Aspudden-Tellus 3  -      
26
13:00
lör
13:00    
FU - 2011 1P, Liljeholmshallen 2
Reymersholms IK 1 - Ekerö IK Gul  -      
26
13:15
lör
13:15    
FB - 2010 F, Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö IK Blå - Älvsjö AIK Blå  -      
26
15:00
lör
15:00    
FU - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK Blå - Mälarhöjdens IK Fotboll Vit  -      
26
15:45
lör
15:45    
FB - 2014 F, Grimsta IP
CUP - Ekerö Idrottsklubb  -      
26
16:00
lör
16:00    
FU - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK Blå - Ekerö IK Gul  -      
27
09:15
sön
09:15    
IB - 2008/2007/2006 F, Kvarnbergshallen
Huddinge IBS (A) - Ekerö IK  -      
27
09:15
sön
09:15    
IB - 2009 F, Kvarnbergshallen
Huddinge IBS (A) - Ekerö IK F06-08  -      
27
10:00
sön
10:00    
IB - 2013 P, Löthallen
Duvbo IK - Ekerö IK (A)  -      
27
10:45
sön
10:45    
FB - 2011 P - 1, Stora Mossen
IF Brommapojkarna 11-13 (M) - Ekerö Idrottsklubb  -      
27
11:00
sön
11:00    
Kungsängens IF (B) - Ekerö IK Dam  -      
27
11:00
sön
11:00    
IB - A Lag Dam div 3, matcher, Kungshallen Sporthallen
Kungsängens IF (B) - Ekerö IK  -      
27
13:00
sön
13:00    
IB - 2011/2010 P , Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Rotebro IS IBK (A)  -      
27
13:15
sön
13:15    
FB - 2010 F, Älvsjö IP
Älvsjö AIK F10 Vit - Ekerö IK Blå  -      
27
14:00
sön
14:00    
IB - 2008/2009 P, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF  -      
27
15:15
sön
15:15    
IB - 2006/2007 P, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Vallentuna IBK   -      
27
16:30
sön
16:30    
IB - 2009 F, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Huddinge IBS (B)  -      
27
17:00
sön
17:00    
FU - 2007/08 P, Farstahallen 4
Örby IS Röd - Ekerö IK 1  -      
27
17:45
sön
17:45    
IB - 2008/2009 P, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Åkersberga IBF (B)  -      
27
21:00
sön
21:00    
FU - 2007/08 P, Vintervikshallen
IFK Aspudden-Tellus 2 - Ekerö IK 3  -      
DECEMBER 2022
 
02
19:00
fre
19:00    
Ekerö IK /Järfälla IBK - AIK IBF  -      
03
09:00
lör
09:00    
FU - 2012 P, Liljeholmshallen 3
IFK Aspudden-Tellus 3 - Ekerö IK Blå  -      
03
12:00
lör
12:00    
FU - 2011 1P, Tappström Bollhall
Ekerö IK Gul - Värtans IK blå  -      
03
13:00
lör
13:00    
FU - 2007/08 P, Tappström Bollhall
Ekerö IK 3 - Örby IS Röd  -      
03
13:00
lör
13:00    
IB - 2012 P, Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK  -      
03
13:15
lör
13:15    
FB - 2010 F, Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö IK Blå - Värtans IK  -      
03
15:00
lör
15:00    
IB - 2008/2007/2006 F, Tullingehallen
FBI Tullinge (B) - Ekerö IK  -      
03
16:00
lör
16:00    
FU - 2012 P, Stenhamraskolan
Ekerö IK Gul - Årsta FF 2  -      
03
17:15
lör
17:15    
Mariebergs SK (B) - Ekerö IK (B)  -      
03
17:30
lör
17:30    
IB - 2008/2009 P, Rosendalsskolan Norra Sporthall
Vallentuna IBK C - Ekerö IK  -      
03
18:15
lör
18:15    
IB - 2006/2007 P, Smedsgärdshallen
Väsby AIK - Ekerö Idrottsklubb  -      
04
10:00
sön
10:00    
IB - 2012 P, Hässelbyhallen
Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK   -      
04
12:00
sön
12:00    
IB - 2012/2011/2010 Flick, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Sköndals IK (B)  -      
04
13:00
sön
13:00    
IB - 2011/2010 P , Tappströms Bollhall
Ekerö IK - FBI Tullinge (D)  -      
04
14:00
sön
14:00    
FU - 2010 P, Kallhälls Sporthall
IF Wasa - Ekerö IK Blå  -      
04
14:00
sön
14:00    
IB - 2008/2007/2006 F, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Huddinge IBS (B)  -      
04
14:45
sön
14:45    
FB - 2010 F, Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö IK Blå - Älvsjö AIK Vit  -      
04
15:15
sön
15:15    
IB - 2008/2009 P, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Hässelby SK IBK (B)  -      
04
16:00
sön
16:00    
Ekerö IK - IS Bar Central Nytorget  -      
 
08
20:00
tor
20:00    
FU - 2007/08 P, Tappström Bollhall
Ekerö IK 2 - Spånga IS FK 2  -      
08
20:00
tor
20:00    
IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK  -      
09
19:00
fre
19:00    
FU - 2007/08 P, Ärvingehallen
Spånga IS FK 3 - Ekerö IK 1  -      
09
19:00
fre
19:00    
Ekerö IK JAS - Rotebro IS IBK  -      
10
09:00
lör
09:00    
BD- Junior, Botkyrka rackethall
 
Yonex 08-Cup Botkyrka  -      
10
09:00
lör
09:00    
BD- Junior, Botkyrka rackethall
 
Yonex-08-Cup i Botkyrka  -      
10
09:00
lör
09:00    
BD- Junior, Botkyrka rackethall
 
Yonex-08-Cup i Botkyrka  -      
10
10:00
lör
10:00    
IB - 2013 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Mariebergs SK   -      
10
10:30
lör
10:30    
IB - 2014 P, Kämpetorpshallen
 
Schyssta cupen - Ekerö Idrottsklubb  -      
10
11:00
lör
11:00    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Mariebergs SK   -      
10
12:15
lör
12:15    
IB - 2006/2007 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Täby FC (A)  -      
10
13:30
lör
13:30    
Ekerö IK (B) - Järfälla IBK (C)  -      
10
16:00
lör
16:00    
FU - 2012 P, Sätrahallen
Älvsjö AIK FF 3 - Ekerö IK Gul  -      
10
17:30
lör
17:30    
IB - 2012/2011/2010 Flick, Järla Sporthall
Älta IF - Ekerö IK  -      
10
18:30
lör
18:30    
IB - 2011/2010 P , Engelbrektshallen
Karlbergs BK - Ekerö IK   -      
11
08:00
sön
08:00    
FU - 2011 1P, Liljeholmshallen 1
Norrtulls SK Vit - Ekerö IK Gul  -      
11
09:00
sön
09:00    
FU - 2015 3P, Bollhallen Tappström
Ekerö IK:2 - Ekerö IK:3  -      
11
09:00
sön
09:00    
IB - 2013/2014/2015 F, Rotebrohallen, Sollentuna
Schyssta Cupen - Ekerö Idrottsklubb  -      
11
09:15
sön
09:15    
FB - 2010 F, Älvsjö IP
Älvsjö AIK Blå - Ekerö IK Blå  -      
11
09:30
sön
09:30    
IB - 2012 P, Viksjö Sporthall
Järfälla IBK - Ekerö IK   -      
11
10:30
sön
10:30    
IB - 2006/2007 P, K-Rauta Arena
Täby FC - Ekerö IK   -      
11
10:30
sön
10:30    
Örby IS - Ekerö IK Dam  -      
11
10:30
sön
10:30    
IB - A Lag Dam div 3, matcher, Telefonplanshallen
Örby IS - Ekerö IK  -      
11
11:30
sön
11:30    
IB - 2009 F, Västertorpshallen
Örby IS - Ekerö IK   -      
11
12:30
sön
12:30    
Rosersberg Arlanda IBK - Ekerö IK /Järfälla IBK  -      
11
13:30
sön
13:30    
IB - 2008/2007/2006 F, Töjnahallen
Töjnan IBK - Ekerö IK  -      
11
14:00
sön
14:00    
IB - 2012/2013 F, Tallbackaskolan
AIK IBF - Ekerö IK   -      
11
15:45
sön
15:45    
IB - 2008/2009 P, Viksjö Sporthall
Jakobsbergs IBF - Ekerö IK  -      
 
16
19:00
fre
19:00    
IB - 2006/2007 P, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - AIK IBF  -      
17
09:00
lör
09:00    
BD- Junior, Komethallen, Girovägen 8, Järfälla
 
Komet Smashen sponsored by 3D fotteknik  -      
17
09:00
lör
09:00    
FU - 2012 P, Liljeholmshallen 3
Norrtulls SK Vit 2 - Ekerö IK Blå  -      
17
10:30
lör
10:30    
IB - 2012/2013 F, Mälaröhallen
Ekerö IK - Vallentuna IBK (B)  -      
17
11:30
lör
11:30    
IB - 2013 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Hammarby IF IBF (B)  -      
17
12:30
lör
12:30    
IB - 2012 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Karlbergs BK   -      
17
13:00
lör
13:00    
FU - 2010 P, Liljeholmshallen 2
Örby IS P10 Vit - Ekerö IK Blå  -      
17
13:00
lör
13:00    
FU - 2012 P, Tappström Bollhall
Ekerö IK Gul - IFK Aspudden-Tellus 2  -      
17
13:30
lör
13:30    
IB - 2008/2009 P, Mälaröhallen
Ekerö IK - Vallentuna IBK (B)  -      
17
17:00
lör
17:00    
FU - 2011 1P, Mälaröhallen
Ekerö IK Gul - Hässelby SK FF Orange  -      
17
17:00
lör
17:00    
IB - 2006/2007 P, Rosendalsskolan Norra Sporthall
Vallentuna IBK - Ekerö IK   -      
17
19:00
lör
19:00    
FU - 2007/08 P, Mälaröhallen
Ekerö IK 3 - Spånga IS FK 3  -      
17
20:00
lör
20:00    
FU - 2007/08 P, Mälaröhallen
Ekerö IK 1 - Sickla IF Röd  -      
18
09:00
sön
09:00    
BD- Junior, Komethallen, Girovägen 8, Järfälla
 
Komet Smashen sponsored by 3D fotteknik  -      
18
10:00
sön
10:00    
IB - 2011/2010 P , Löthallen
Duvbo IK - Ekerö IK   -      
18
12:00
sön
12:00    
Ekerö IK Dam - Järfälla IBK (B)  -      
18
12:00
sön
12:00    
Ekerö IK - Järfälla IBK (B)  -      
18
12:30
sön
12:30    
IB - 2006/2007 P, Viksjö Sporthall
Jakobsbergs IBF - Ekerö IK   -      
18
13:00
sön
13:00    
IB - 2011/2010 P , Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Tumba GOIF  -      
18
13:00
sön
13:00    
IB - 2012/2011/2010 Flick, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Huddinge IBS (B)  -      
18
13:00
sön
13:00    
Järfälla IBK (A) - Ekerö IK  -      
18
14:00
sön
14:00    
IB - 2008/2009 P, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Väsby AIK   -      
18
14:30
sön
14:30    
Kungsängens IF (B) - Ekerö IK (B)  -      
18
15:15
sön
15:15    
IB - 2009 F, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Farsta IBK   -      
18
16:30
sön
16:30    
IB - 2008/2007/2006 F, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Rotebro IS IBK / Sigtuna IF IBK  -      
18
19:00
sön
19:00    
FU - 2007/08 P, Myrsjö Sporthall 1
Sickla IF Blå - Ekerö IK 2  -      
 
19
19:00
mån
19:00    
IB - A-lag Dam div 3, Junior Dam div 1, Österåkers Multiarena 2
Åkersberga IBF - Ekerö IK JAS  -      
 
Just Nu
Club 1921 (Bli sponsor)
SPONSORER