ANMÄL DIG HÄR till ALLA 8 IDROTTER och AKTIVITETER!!!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
Dam div 2 (TT)
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Ekerö IK
Innebandy
IB - A-lag Dam div 2
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Trupp/kontakt
Bildgalleri
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Trupp/kontakt
Bildgalleri
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: B.I.S Dam grupp 1
2023/24: Damer division 2 Norra
2022/23: B.I.S. Dam Grupp 1
2022/23: B.I.S. DJ-19 Gr 4
2022/23: Damer division 3 norra
2022/23: Juniorallsvenskan C DJ18
2022/23: Träningsmatcher Stockholm
2021/22: Juniorallsvenskan C DJ18
2021/22: Pantamera Damjuniorer division 1
2020/21: DM Damjunior Gr 4
2020/21: Pantamera Damjuniorer division 2 norra
2020/21: Pantamera Damjuniorer division 2 norra 2020/21
2017/18: Pantamera Damjuniorer division 2 norra
AUGUSTI 2023
26
10:30
lör
10:30
Mälaröhallen
Ekerö Idrottsklubb
- Hässelby
-
28
19:00
mån
19:00
BAS Hallen Barkarby
Bele -
Ekerö Idrottsklubb
-
SEPTEMBER 2023
02
10:00
lör
10:00
Hässelbyhallen
Ekerö IK (Div2)
- Hässelby SK IBK (Div 1)
1 - 3
02
16:00
lör
16:00
Hässelbyhallen
Danderyd FC (Div 3) -
Ekerö IK (Div2)
0 - 5
03
14:00
sön
14:00
Hässelbyhallen
Vallentuna IBK (Div 1) -
Ekerö IK (Div2)
2 - 2
23
17:45
lör
17:45
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Järfälla Bele IBK (B)
9 - 0
OKTOBER 2023
07
14:45
lör
14:45
Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK -
Ekerö IK
0 - 3
22
17:15
sön
17:15
Österåkers Multiarena 1
Åkersberga IBF (B) -
Ekerö IK
2 - 5
NOVEMBER 2023
05
12:00
sön
12:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Vaxholms IBF
13 - 2
11
13:30
lör
13:30
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Duvbo IK
6 - 2
19
15:45
sön
15:45
Kungshallen Sporthallen
Kungsängens IF (A) -
Ekerö IK
-
DECEMBER 2023
16
13:15
lör
13:15
Hallonbergshallen
Sundbybergs IK -
Ekerö IK
3 - 6
20
19:30
ons
19:30
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Vallentuna IBK (B)
12 - 2
JANUARI 2024
07
16:45
sön
16:45
Viksjö Sporthall
Järfälla Bele IBK (B) -
Ekerö IK
2 - 9
13
13:15
lör
13:15
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Rosersberg Arlanda IBK
3 - 10
21
14:15
sön
14:15
Rosendalsskolan Norra Sporthall
Vallentuna IBK (B) -
Ekerö IK
0 - 9
27
16:30
lör
16:30
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Åkersberga IBF (B)
10 - 1
FEBRUARI 2024
10
13:00
lör
13:00
Brotorpshallen
Duvbo IK -
Ekerö IK
10 - 5
24
13:45
lör
13:45
Vaxholm innebandyhallen
Vaxholms IBF -
Ekerö IK
0 - 7
MARS 2024
13
19:30
ons
19:30
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK
- Sigtuna IF IBK
6 - 0
17
18:00
sön
18:00
Prästängshallen
Sigtuna IF IBK -
Ekerö IK
2 - 8
23
14:30
lör
14:30
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK
- Sundbybergs IK
10 - 1
EIK Innebandy sociala medier
JUST NU
Ekerö IK Sponsorer
EIK Innebandy SPONSORER
Handla här