ANMÄL DIG HÄR till ALLA 8 IDROTTER och AKTIVITETER!!!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
FB - 2014 F
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Ekerö IK
Fotboll
Flickor 2014 - En del av vår aktiva vardag
Hem
Nyheter
Kalender
Dokument
Matcher
Spelare & Ledare
Bildgalleri
Hem
Nyheter
Kalender
Dokument
Matcher
Spelare & Ledare
Bildgalleri
Matcher
Visa alla matcher
2024: F2014- 1
2024: F2014- 2
2024: F2014- 3
2023: F2014- 5
2023: F2014- 6
2022: F2014- 5
2022: F2014- 6
JANUARI 2024
28
11:30
sön
11:30
Kungsängens sporthall/ Upplands-Bro Gymnasiet
KFF Cupen -
Ekerö Idrottsklubb
-
MARS 2024
09
09:00
lör
09:00
Torvalla IP
IFK Haninge -
EIK F-2014
-
10
15:00
sön
15:00
Enskede IP
Enskede IK -
EIK F-2014
-
16
11:30
lör
11:30
Träkvistavallen 2:2:2 T(2)
EIK F-2014
- Stuvsta F-2014
-
16
15:00
lör
15:00
Träkvistavallen 2:2:2 T(2)
EIK F-2014
- Stuvsta F-2014
-
17
11:45
sön
11:45
Träkvistavallen 2:2:1 T(2)
EIK F-2014
- Örby IS
-
23
10:00
lör
10:00
Träkvistavallen 2:2:2 T(2)
Ekerö Idrottsklubb
- Boo FF 14:4
-
23
15:00
lör
15:00
Träkvistavallen 2:2:2 T(2)
Ekerö Idrottsklubb
- Sickla IF
-
24
10:30
sön
10:30
Myrsjö IP
Boo FF 14:4 -
Ekerö Idrottsklubb
-
APRIL 2024
14
08:00
sön
08:00
Bolindervallen
Kallhäll -
EIK F-2014
-
20
11:30
lör
11:30
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Vit
- Skå IK & Bygdegård Gul
-
21
10:15
sön
10:15
Åkeshovs BP 11
IF Brommapojkarna 2014-11 -
Ekerö IK Blå
-
21
10:15
sön
10:15
Svanängens IP 226
Skå IK & Bygdegård Vit -
Ekerö IK Gul
-
27
14:00
lör
14:00
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Blå
- Djurgårdens IF FF 1
-
27
15:15
lör
15:15
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul
- AIK FF 2
-
28
10:15
sön
10:15
Svanängens IP 226
Skå IK & Bygdegård Grön -
Ekerö IK Vit
-
MAJ 2024
04
10:15
lör
10:15
Bromstens IP 21
Bromstens IK Svart -
Ekerö IK Gul
-
04
11:30
lör
11:30
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Vit
- IFK Aspudden-Tellus Gul 2
-
04
15:15
lör
15:15
Sandåkra BP 12
Sköndals IK FK Blå -
Ekerö IK Blå
-
18
14:00
lör
14:00
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul
- Karlbergs BK 32
-
18
15:15
lör
15:15
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Blå
- Ängby IF Gul 3
-
19
11:30
sön
11:30
Sicklavallen 1
Sickla IF 1 -
Ekerö IK Vit
-
25
11:30
lör
11:30
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Blå
- Sollentuna FK F2014 City 3
-
25
12:45
lör
12:45
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Vit
- Högdalens AIS 2
-
26
10:15
sön
10:15
Åkeshovs BP 11
IF Brommapojkarna 2014-2 -
Ekerö IK Gul
-
JUNI 2024
01
14:00
lör
14:00
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul
- Spånga IS FK 3
-
01
16:45
lör
16:45
Stora Mossens IP 3
IF Brommapojkarna A -
Ekerö IK Blå
-
02
09:00
sön
09:00
Kälvesta BP 11
Kälvesta IoF 1 -
Ekerö IK Vit
-
08
12:45
lör
12:45
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Vit
- Sundbybergs IK Vit
-
08
12:45
lör
12:45
Helenelunds IP 125
Sollentuna FK Hel 1 -
Ekerö IK Blå
-
09
15:30
sön
15:30
Ängby IP 2
Ängby IF Gul 2 -
Ekerö IK Gul
-
AUGUSTI 2024
24
12:45
lör
12:45
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul
- FK Bromma
-
24
14:00
lör
14:00
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Blå
- Hammarby IF FF 6
-
24
15:45
lör
15:45
Fruängens BP 1
KIF Söderort 1 -
Ekerö IK Vit
-
31
11:30
lör
11:30
Långholmens BP 12
Högalids IF F14 -
Ekerö IK Gul
-
31
12:45
lör
12:45
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Vit
- Enskede IK Röd 1
-
SEPTEMBER 2024
01
15:30
sön
15:30
Bellevue BP 1
Norrtulls SK Vit S -
Ekerö IK Blå
-
07
12:45
lör
12:45
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul
- Ängby IF Gul 1
-
07
14:00
lör
14:00
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Blå
- Reymersholms IK 2
-
07
14:00
lör
14:00
Huvudstafältet 12
AIK FF 3 -
Ekerö IK Vit
-
14
12:45
lör
12:45
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Vit
- Norrtulls SK Blå L
-
14
12:45
lör
12:45
Huvudstafältet 12
AIK FF 1 -
Ekerö IK Blå
-
15
sön
00:00
Stora Mossens IP 3
IF Brommapojkarna 2014-12 -
Ekerö IK Gul
-
21
12:45
lör
12:45
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Gul
- Gröndals IK Vit
-
21
14:00
lör
14:00
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Blå
- Enskede IK Silver 3
-
22
sön
00:00
Stora Mossens IP 3
IF Brommapojkarna 2014-3 -
Ekerö IK Vit
-
27
18:30
fre
18:30
Enebybergs IP 3
Enebybergs IF 1 -
Ekerö IK Blå
-
28
14:00
lör
14:00
Träkvistavallen 225
Ekerö IK Vit
- Gröndals IK Blå
-
29
17:45
sön
17:45
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 1 -
Ekerö IK Gul
-
Ekerö IK Fotboll
JUST NU
Ekerö IK Sponsorer