ANMÄL DIG HÄR till ALLA 8 IDROTTER och AKTIVITETER!!!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
FB - 2012 P - 2
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Ekerö IK
Fotboll
Pojkar 2012:2 - En del av vår aktiva vardag
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Spelare & Ledare
Bildgalleri
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Spelare & Ledare
Bildgalleri
Matcher
Visa alla matcher
2024: P2012- 2
2024: P2012- 3
2024: P2012- 4
2023: P2012-14
2023: P2012-16
2023: P2012-16
2022: P2012-13
2022: P2012-16
2022: P2012-31
2021: P2012-16
2021: P2012-18
2021: P2012-19
2020: P2012-14
2020: P2012-18
MARS 2024
16
11:00
lör
11:00
Svanhagen IP
Skå IK -
Ekerö Idrottsklubb FB - 2012 P - 2
-
APRIL 2024
14
11:00
sön
11:00
Träkvistavallen 1:2 T(2)
Ekerö Idrottsklubb FB - 2012 P - 2
- Hammarby IF FF
-
20
10:15
lör
10:15
Åkeshovs BP 11
Nockebyhovs IF 2 -
Ekerö IK 2:Gul
-
20
16:45
lör
16:45
Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Blå
- AIK FF 6
-
27
11:30
lör
11:30
Bromstens IP 21
Bromstens IK P12-Vit -
Ekerö IK 2:Blå
-
28
12:00
sön
12:00
Träkvistavallen 21
Ekerö IK 2:Gul
- IF Brommapojkarna F2012A
-
28
12:45
sön
12:45
Svanängens IP 22
Skå IK & Bygdegård Gul -
Ekerö IK 2:Vit
-
MAJ 2024
04
16:45
lör
16:45
Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Blå
- Vasalund IF Solna 2
-
05
12:45
sön
12:45
Svanängens IP 22
Skå IK & Bygdegård Grön -
Ekerö IK 2:Gul
-
18
11:30
lör
11:30
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 22 -
Ekerö IK 2:Blå
-
18
16:45
lör
16:45
Träkvistavallen 21
Ekerö IK 2:Gul
- IF Brommapojkarna 2012-42
-
19
12:00
sön
12:00
Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Vit
- Mälarhöjdens IK Fotboll Vit
-
25
11:45
lör
11:45
Gröndals BP 11
Gröndals IK Blå/Vit -
Ekerö IK 2:Gul
-
25
16:45
lör
16:45
Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Blå
- Ängby IF Svart 3
-
JUNI 2024
01
09:00
lör
09:00
Hässelby Villastads BP 1
IF Brommapojkarna 2012-7 -
Ekerö IK 2:Blå
-
01
16:45
lör
16:45
Träkvistavallen 21
Ekerö IK 2:Gul
- Ängby IF Svart 1
-
08
16:45
lör
16:45
Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Blå
- Karlbergs BK
-
09
10:30
sön
10:30
Stora Mossens IP 2
IF Brommapojkarna 2012-16 -
Ekerö IK 2:Vit
-
09
14:30
sön
14:30
Kristinebergs IP 2
Karlbergs BK Vit 31 -
Ekerö IK 2:Gul
-
AUGUSTI 2024
24
16:45
lör
16:45
Träkvistavallen 21
Ekerö IK 2:Gul
- Ursvik IK Svart 3
-
25
09:15
sön
09:15
Stora Mossens IP 2
IF Brommapojkarna 2012-36 -
Ekerö IK 2:Blå
-
30
17:30
fre
17:30
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Svart 1 -
Ekerö IK 2:Gul
-
31
16:45
lör
16:45
Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Vit
- Järla IF FK Orange
-
SEPTEMBER 2024
01
12:00
sön
12:00
Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Blå
- Ursvik IK Svart 4
-
07
15:30
lör
15:30
Råstasjön 11 (T3)
AIK FF 13 -
Ekerö IK 2:Blå
-
08
12:00
sön
12:00
Träkvistavallen 21
Ekerö IK 2:Gul
- Råsunda IS Vit
-
08
17:00
sön
17:00
Kristinebergs IP 2
Karlbergs BK Röd 41 -
Ekerö IK 2:Vit
-
14
16:45
lör
16:45
Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Blå
- IFK Aspudden-Tellus Röd 1
-
15
10:00
sön
10:00
Råstasjön 12 (T4)
AIK FF 7 -
Ekerö IK 2:Gul
-
15
12:00
sön
12:00
Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Vit
- Karlbergs BK Gul 41
-
21
12:30
lör
12:30
Råstasjön 12 (T4)
Vasalund IF Järva 2 -
Ekerö IK 2:Blå
-
22
12:00
sön
12:00
Träkvistavallen 21
Ekerö IK 2:Gul
- AIK FF 9
-
28
11:30
lör
11:30
Bromstens IP 21
Bromstens IK Svart -
Ekerö IK 2:Gul
-
28
16:45
lör
16:45
Träkvistavallen 22
Ekerö IK 2:Blå
- Stureby SK Vit
-
Ekerö IK Fotboll
JUST NU
Ekerö IK Sponsorer