ANMÄL DIG HÄR till ALLA 8 IDROTTER och AKTIVITETER!!!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
2012/13 P
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
IB Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
IB 2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
IB Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
IB 2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Ekerö IK
Innebandy
Pojkar 2012 - En del av vår aktiva vardag
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Spelare & Ledare
Bildgalleri
Dokument
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Spelare & Ledare
Bildgalleri
Dokument
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera Pojkar Blå Medel Svår C
2023/24: Pantamera Pojkar Blå Medelsvår Vår B
2023/24: Pantamera Pojkar Blå Svårlätt B
2022/23: Pantamera Pojkar Blå Medel Svår C Vår
2022/23: Pantamera Pojkar Blå Medellätt B Vår
2022/23: Pantamera Pojkar Blå Medellätt C
2022/23: Pantamera Pojkar Blå Medellätt C
2022/23: Pantamera Pojkar Blå Medelsvår Södra
2022/23: Pantamera Pojkar Blå Medelsvår Södra
2021/22: Pantamera Pojkar Blå Lättlätt C
2021/22: Pantamera Pojkar Blå Lättlätt J Vår
2021/22: Pantamera Pojkar Blå Lättsvår D Vår
2021/22: Pantamera Pojkar Blå Lättsvår Södra
2021/22: Pantamera Pojkar Blå Lättsvår Södra
SEPTEMBER 2023
10
14:00
sön
14:00
Bollhallen Tappström
Ekerö Idrottsklubb
- Duvbo IK
-
10
15:00
sön
15:00
Bollhallen Tappström
Ekerö Idrottsklubb
- Duvbo IK
-
24
14:15
sön
14:15
Bollhallen Tappström
Ekerö IK
- Örby
-
30
10:45
lör
10:45
Mälaröhallen
Ekerö IK
- AIK IBF
-
30
15:00
lör
15:00
Hjorthagshallen
Djurgårdens IF IBS -
Ekerö IK
-
OKTOBER 2023
07
09:45
lör
09:45
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Duvbo IK (B)
-
07
11:30
lör
11:30
Brotorpshallen
Duvbo IK -
Ekerö IK
-
15
09:00
sön
09:00
Grimstahallen
Bromma KFUK-KFUM -
Ekerö IK
-
21
13:00
lör
13:00
Tappströms Bollhall
Ekerö IK
- Sundbybergs IK (B)
-
21
14:00
lör
14:00
Tappströms Bollhall
Ekerö IK
- Nacka IBK (C)
-
29
13:00
sön
13:00
Grimstahallen
Ängby IF (A) -
Ekerö IK
-
29
17:00
sön
17:00
Bas Barkarby
Järfälla Bele IBK -
Ekerö IK
-
NOVEMBER 2023
11
10:30
lör
10:30
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Hammarby IF IBF
-
12
12:00
sön
12:00
Grimstahallen
Ängby IF (C) -
Ekerö IK
-
18
11:00
lör
11:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- IK Frej Täby IBK (A)
-
25
10:00
lör
10:00
Kämpetorpshallen 1
Älvsjö AIK IBF -
Ekerö IK
-
DECEMBER 2023
02
10:00
lör
10:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Högalids IF
-
02
12:00
lör
12:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Älta P2012 vit
-
09
12:00
lör
12:00
Hjorthagshallen
Norrtulls SK -
Ekerö IK
-
10
12:15
sön
12:15
Vintervikshallen
Mariebergs SK (A) -
Ekerö IK
-
16
11:00
lör
11:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Djurgårdens IF IBS
-
16
12:00
lör
12:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Älvsjö AIK IBF (B)
-
17
10:00
sön
10:00
Mälaröhallen
Mariebergs SK -
Ekerö IK
-
JANUARI 2024
02
14:00
tis
14:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Duvbo IK
-
13
08:30
lör
08:30
Mälaröhallen
Ekerö IK
- IBF Offensiv Lidingö
-
20
16:00
lör
16:00
Myrsjöskolan
Nacka IBK (C) -
Ekerö IK
-
21
15:45
sön
15:45
Kungshallen Sporthallen
Kungsängens IF -
Ekerö IK
-
27
10:45
lör
10:45
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Täby FC (F)
-
27
11:45
lör
11:45
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Ängby IF (A)
-
FEBRUARI 2024
04
11:30
sön
11:30
Grimstahallen
Ängby IF -
Ekerö IK
-
10
10:15
lör
10:15
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Vaxholms IBF
-
10
11:15
lör
11:15
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Ängby IF (C)
-
17
11:45
lör
11:45
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK
- AIK IBF
-
17
13:15
lör
13:15
Vikingavallen
IK Frej Täby IBK (A) -
Ekerö IK
-
MARS 2024
09
12:00
lör
12:00
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK
- Älvsjö AIK IBF
-
10
09:15
sön
09:15
Viksjö Sporthall
Jakobsbergs IBF -
Ekerö IK
-
17
13:00
sön
13:00
Stavsborgs sporthall
Älta IF -
Ekerö IK
-
17
15:15
sön
15:15
Tappströms Bollhall
Ekerö IK
- Täby FC (A)
-
23
09:30
lör
09:30
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK
- Mariebergs SK (A)
-
23
11:00
lör
11:00
Silverdalshallen
FBC Sollentuna (A) -
Ekerö IK
-
24
14:30
sön
14:30
Bollhallen Tappström
Ekerö IK
- Duvbo IK
-
APRIL 2024
21
14:30
sön
14:30
Bollhallen Tappström
Ekerö IK
- AIK
-
EIK Innebandy sociala medier
JUST NU
Ekerö IK Sponsorer
EIK Innebandy SPONSORER
Handla här