ANMÄL DIG HÄR till ALLA 8 IDROTTER och AKTIVITETER!!!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
FB - 2011 P blå
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Ekerö IK
Fotboll
Pojkar 2011:3 - En del av vår aktiva vardag
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Spelare & Ledare
Bildgalleri
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Spelare & Ledare
Bildgalleri
Matcher
Visa alla matcher
2024: P2011- 2C
2024: P2011- 3E
2024: P2011- 4D
2023: P2011-18
2023: P2011-33
2022: P2011-15
2022: P2011-17
2021: P2011-15
2021: P2011-17
2020: P2011-15
2020: P2011-18
2019: P 8-16
2019: P 8-17
JANUARI 2024
27
11:00
lör
11:00
Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö Idrottsklubb
- Sundbyberg
-
28
11:00
sön
11:00
Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö Idrottsklubb
- Brommapojkarna
-
FEBRUARI 2024
03
11:30
lör
11:30
Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö Idrottsklubb
- Spånga
-
04
11:30
sön
11:30
Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö Idrottsklubb
- Enskede
-
17
11:30
lör
11:30
Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö Idrottsklubb
- Sollentuna FK
-
18
11:30
sön
11:30
Träkvistavallen 2:2 T
Ekerö Idrottsklubb
- Sollentuna FK
-
MARS 2024
10
15:00
sön
15:00
Vällingby BP
Brommapojkarna -
Ekerö Idrottsklubb
-
16
11:30
lör
11:30
Träkvistavallen 1 T
Ekerö Idrottsklubb
- AC Roma Solna
-
17
11:30
sön
11:30
Träkvistavallen 1 T
Ekerö Idrottsklubb
- AIK
-
23
10:00
lör
10:00
Träkvistavallen 1 T
Ekerö Idrottsklubb
- AIK
-
23
11:30
lör
11:30
Träkvistavallen 1 T
Ekerö Idrottsklubb
- AIK
-
31
15:00
sön
15:00
Träkvistavallen
Ekerö Idrottsklubb FB - 2011 Blå
- Av Milan Test test test
-
APRIL 2024
07
18:00
sön
18:00
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:1
- Kallhälls FF Röd
-
14
15:00
sön
15:00
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:2
- Sollentuna FK Töjnan 1
-
14
16:00
sön
16:00
Strömvallen 1
Bele Barkarby FF 1 -
Ekerö IK Blå:1
-
21
09:00
sön
09:00
Långholmens BP 1
Reymersholms IK 6 -
Ekerö IK Gul:1
-
21
13:30
sön
13:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:2
- Stockholm Folks FK P11
-
21
18:00
sön
18:00
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:1
- IFK Viksjö 4
-
27
12:00
lör
12:00
Råsunda IP 12
AS Solna FF 3 -
Ekerö IK Blå:1
-
28
09:00
sön
09:00
Stora Mossens IP 12
IF Brommapojkarna 2011-30 -
Ekerö IK Blå:2
-
MAJ 2024
05
13:30
sön
13:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:1
- Sollentuna FK Syd 2
-
05
16:30
sön
16:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:2
- IFK Lidingö FK 9
-
11
12:00
lör
12:00
Råsunda IP 11
AIK FF 7 -
Ekerö IK Blå:2
-
12
13:30
sön
13:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Gul:1
- Essinge IK 2
-
12
16:00
sön
16:00
Kungsängens IP 3
Kungsängens IF P11 Blå -
Ekerö IK Blå:1
-
19
16:30
sön
16:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:2
- Spånga IS FK 5
-
19
18:00
sön
18:00
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:1
- IF Brommapojkarna 2011-27
-
25
10:30
lör
10:30
Stadshagens IP 11
Karlbergs BK Röd 31 -
Ekerö IK Blå:2
-
25
11:00
lör
11:00
Rissne IP 11
Rissne IF 1 -
Ekerö IK Blå:1
-
JUNI 2024
02
13:30
sön
13:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Gul:1
- Gröndals IK vit
-
02
16:30
sön
16:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:1
- Vasalund IF 1
-
02
18:00
sön
18:00
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:2
- Rinkeby United FC 1
-
09
10:30
sön
10:30
Grimsta IP 21
Vällingby AIK 1 -
Ekerö IK Blå:2
-
09
10:30
sön
10:30
Råsunda IP 11
AIK FF 5 -
Ekerö IK Blå:1
-
16
13:30
sön
13:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:1
- Spånga IS FK 2
-
16
18:00
sön
18:00
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:2
- Reymersholms IK 3
-
AUGUSTI 2024
10
10:00
lör
10:00
Östermalms IP 12
Djurgårdens IF FF 5 -
Ekerö IK Gul:1
-
11
09:30
sön
09:30
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 -
Ekerö IK Blå:1
-
11
10:30
sön
10:30
Långholmens BP 1
Reymersholms IK 3 -
Ekerö IK Blå:2
-
18
13:30
sön
13:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:1
- AIK FF 5
-
18
18:00
sön
18:00
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:2
- Vällingby AIK 1
-
24
10:30
lör
10:30
Bergshamra IP 1
Vasalund IF 1 -
Ekerö IK Blå:1
-
25
14:00
sön
14:00
Knutby BP 1
Rinkeby United FC 1 -
Ekerö IK Blå:2
-
SEPTEMBER 2024
01
13:30
sön
13:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:2
- Karlbergs BK Röd 31
-
01
16:30
sön
16:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:1
- Rissne IF 1
-
01
18:00
sön
18:00
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Gul:1
- IFK Lidingö FK 11 blå
-
07
09:00
lör
09:00
Ängby IP 12
IF Brommapojkarna 2011-27 -
Ekerö IK Blå:1
-
07
10:30
lör
10:30
Spånga IP 4
Spånga IS FK 5 -
Ekerö IK Blå:2
-
15
13:30
sön
13:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:1
- Kungsängens IF P11 Blå
-
15
16:30
sön
16:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:2
- AIK FF 7
-
21
10:30
lör
10:30
Dalénum 11
IFK Lidingö FK 9 -
Ekerö IK Blå:2
-
21
10:30
lör
10:30
Helenelunds IP 11
Sollentuna FK Syd 2 -
Ekerö IK Blå:1
-
22
15:00
sön
15:00
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Gul:1
- Hammarby IF FF 24
-
29
13:30
sön
13:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:1
- AS Solna FF 3
-
29
18:00
sön
18:00
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:2
- IF Brommapojkarna 2011-30
-
OKTOBER 2024
05
09:30
lör
09:30
Hässelby Gårds BP 11
Stockholm Folks FK P11 -
Ekerö IK Blå:2
-
05
12:15
lör
12:15
Viksjövallen 2
IFK Viksjö 4 -
Ekerö IK Blå:1
-
12
09:00
lör
09:00
Stadshagens IP 11
Karlbergs BK Gul 41 -
Ekerö IK Gul:1
-
12
10:30
lör
10:30
Helenelunds IP 11
Sollentuna FK Töjnan 1 -
Ekerö IK Blå:2
-
13
16:30
sön
16:30
Träkvistavallen 2
Ekerö IK Blå:1
- Bele Barkarby FF 1
-
20
14:30
sön
14:30
Bolindervallen 2
Kallhälls FF Röd -
Ekerö IK Blå:1
-
Just Nu
Ekerö IK Fotboll
JUST NU
Ekerö IK Sponsorer