ANMÄL DIG HÄR till ALLA 8 IDROTTER och AKTIVITETER!!!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
2012/11/10 Flick
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
IB Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
IB 2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
IB Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
IB 2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Ekerö IK
Innebandy
IB - 2012/2011/2010 Flick
Hem
Nyheter
Kalender
Dokument
Matcher
Spelare & Ledare
Bildgalleri
Hem
Nyheter
Kalender
Dokument
Matcher
Spelare & Ledare
Bildgalleri
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera Flickor Blå Svår
2022/23: Pantamera Flickor Blå Medelsvår Vår B
2022/23: Pantamera Flickor Röd 10 Svår (L)
2021/22: Pantamera Flickor Blå Medellätt Norra
2021/22: Pantamera Flickor Blå Medellätt Norra
2020/21: Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt Mellersta
2020/21: Pantamera Flickor Bå Lätt Svår Mellersta
SEPTEMBER 2023
30
11:45
lör
11:45
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Vallentuna IBK
-
OKTOBER 2023
08
12:00
sön
12:00
Grindtorpshallen
Täby FC (B) -
Ekerö IK
-
15
15:00
sön
15:00
Tappströms Bollhall
Ekerö IK
- Vaxholms IBF
-
21
11:15
lör
11:15
Lyckeby Sporthall
IFK Haninge -
Ekerö IK
-
28
10:45
lör
10:45
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Järfälla Bele IBK
-
NOVEMBER 2023
11
14:00
lör
14:00
Grindtorpshallen
Täby FC (C) -
Ekerö IK
-
18
12:00
lör
12:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- FBC Sollentuna
-
26
16:00
sön
16:00
Åkersberga Sporthall A
Åkersberga IBF -
Ekerö IK
-
DECEMBER 2023
02
11:00
lör
11:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- FBC Sollentuna (B)
-
10
12:00
sön
12:00
Grindtorpshallen
Täby FC (A) -
Ekerö IK
-
17
13:00
sön
13:00
Rosendalsskolan Norra Sporthall
Vallentuna IBK -
Ekerö IK
-
JANUARI 2024
13
10:30
lör
10:30
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Täby FC (B)
-
21
16:30
sön
16:30
Vaxholm innebandyhallen
Vaxholms IBF -
Ekerö IK
-
27
12:45
lör
12:45
Mälaröhallen
Ekerö IK
- IFK Haninge
-
FEBRUARI 2024
04
09:45
sön
09:45
Viksjö Sporthall
Järfälla Bele IBK -
Ekerö IK
-
10
12:15
lör
12:15
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Täby FC (C)
-
17
12:30
lör
12:30
Silverdalshallen
FBC Sollentuna -
Ekerö IK
-
MARS 2024
09
13:00
lör
13:00
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK
- Åkersberga IBF
-
17
16:00
sön
16:00
Töjnahallen
FBC Sollentuna (B) -
Ekerö IK
-
23
10:30
lör
10:30
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK
- Täby FC (A)
-
EIK Innebandy sociala medier
JUST NU
Ekerö IK Sponsorer
EIK Innebandy SPONSORER
Handla här