ANMÄL DIG HÄR till ALLA 8 IDROTTER och AKTIVITETER!!!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
Flickor röd (06-09)
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
IB Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
IB 2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
EIK
EIK Kalendern
Årsmötet
Föreningsstyrelsen
Kansliet
Träningsgruppen
Medlem
Sponsorer/Samverkan
EIK Profilen / Försäljningar
Media, Frågor & Svar
Ishockey
Armbrytning
Armbrytning
AR- Kommitté
Badminton
Badminton Startsida
BD- Kommitté
BD- Senior
BD- Junior
BD- Motion
Bordtennis
Bordtennis Startsida
BT - A-lag
BT - Kommitté
BT - Träningsgrupp Grön
BT - Träningsgrupp Gul
BT - Träningsgrupp Blå
BT - Träningsgrupp Vit
BT - Träningsgrupp Röd
BT- Träningsgrupp Svart
Vikingacuper Bordtennis
Bågskytte
Bågskytte
Bågskytte Kommitté
Parabåskytte
Vikingacuper Bågskytte
Fotboll
Fotboll Startsida
FB - Kommitté
FB Ledarinfo
FB Spelare Info
FB - Framtidens ledare
Parafotboll
FB - Målvaktsspelare
GåFotboll
FB - Veteran Herr
FB - A lag Herr
FB - B lag Herr
FB - Dam Junior
FB - 2008 P
FB - 2009 F
FB - 2009 P
FB - 2010 F
FB - 2010 P - 1
FB - 2010 P - 3
FB - 2011 F
FB - 2011 P vit
FB - 2011 P gul
FB - 2011 P blå
FB - 2012 F
FB - 2012 P - 1
FB - 2012 P - 2
FB - 2012 P - 3
FB - 2013 F
FB - 2013 P - 1
FB - 2013 P - 2
FB - 2013 P - 3
FB - 2014 F
FB - 2014 P - 1
FB - 2014 P - 2
FB - 2014 P - 3
FB - 2015 F
FB - 2015 P - 1
FB - 2015 P - 2
FB - 2015 P - 3
FB - 2015 P - 4
FB - 2016 -F
FB - 2016 -1
FB - 2016 -2
FB - 2016 -3
Knatteverksamhet 5-6 år
Camper, Fotbollsskolan
Vikingacuper Fotboll
Futsal
Futsal startsida
FU - FITNESS
Parafutsal
FU - 2010 P
FU - 2010/2011 F
FU - 2011 P
FU - 2012 P
FU - 2013 F
FU - 2013 P
FU - 2014 F
FU - 2014 P1
FU - 2014 P2
FU - 2014 P3
FU - 2015 F
FU - 2015 P1
FU - 2015 2
FU - 2015 P3
FU - 2016 F
FU - 2016 P1
FU - 2016 P2
FU - 2016 P3
FU - Jun herr
Knatteverksamhet 5-6 år
FU - Höstlov Prova-på födda 2010/2011
FU - Höstlov Prova-på födda 2013
FU - Höstlov Prova-på födda 2014
Innebandy
Innebandy Startsida
Sektion info/utbildning
Innebandy kommittén
Ledare info
Spelare INFO
Herr Div 1 (TT)
Dam div 2 (TT)
Herr Div 4 (Utv.) och Div 5 (TS)
IB Junior Herr (2006/07 P)
Flickor röd (06-09)
IB 2008/2009 P
2011/2010 P
2012/11/10 Flick
2012/13 P
2013/14/15 F
2014 P
2015 P/F Mix
2016/17 Knatteskola Mix
2018/2019 Knatteskola Mix
Parainnebandy
Rekreation Dam
Rekreation Herr
Målvakt
Växthuset
Cuper, camper, extra träning
MultiSport Startsida
Parasport
Skridsko
Shorttrack
Deltagare info
Ledare Info
Ekerö IK
Innebandy
Flickor 2009 - En del av vår aktiva vardag
Hem
Nyheter
Kalender
Dokument
Matcher
Truppen Ledare
Bildgalleri
Hem
Nyheter
Kalender
Dokument
Matcher
Truppen Ledare
Bildgalleri
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera Flickor Röd Medel Norra
2023/24: Pantamera Flickor Röd Medellätt Mellersta
2023/24: Örebrocupen
2022/23: Pantamera Flickor Röd Medellätt Mellersta
2021/22: Pantamera Flickor Blå Medellätt Södra
2021/22: Pantamera Flickor Blå Medelsvår Norra
2021/22: Pantamera Flickor Blå Medelsvår Södra
2020/21: Pantamera Flickor Blå Medellätt B
2019/20: Pantamera Flickor Blå Lätt Svår Södra
2018/19: Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt Södra
2017/18: Knatteligan
SEPTEMBER 2023
16
08:30
lör
08:30
Silverdalshallen
Nacka IBK -
Ekerö Idrottsklubb
1 - 2
16
11:30
lör
11:30
Silverdalshallen
Järfälla Bele IBK -
Ekerö Idrottsklubb
0 - 1
16
13:45
lör
13:45
Silverdalshallen
FBC Sollentuna -
Ekerö Idrottsklubb
1 - 7
17
09:15
sön
09:15
Silverdalshallen
Ekerö Idrottsklubb
- FBC Sollentuna F09/10 Mitt
4 - 2
17
13:00
sön
13:00
Silverdalshalle
Ekerö Idrottsklubb IB - 2009 F
- Väsby AIK
0 - 4
30
13:00
lör
13:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Älvsjö AIK IBF (B)
2 - 3
30
14:15
lör
14:15
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Älvsjö AIK IBF
1 - 6
OKTOBER 2023
07
12:15
lör
12:15
Väsby skolan
Väsby AIK -
Ekerö IK
2 - 2
08
12:15
sön
12:15
Hässelbyhallen
Hässelby SK IBK -
Ekerö IK
2 - 5
14
13:30
lör
13:30
Tappströms Bollhall
Ekerö IK
- Sundbybergs IK
3 - 1
15
17:00
sön
17:00
Grindtorpshallen
Täby FC (C) -
Ekerö IK
5 - 2
22
13:15
sön
13:15
Tappströms Bollhall
Ekerö IK
- Järfälla Bele IBK
2 - 0
29
11:00
sön
11:00
Skogåshallen
Skogås/Trångsunds IBK -
Ekerö IK
2 - 3
NOVEMBER 2023
12
18:00
sön
18:00
K-Rauta Arena
Täby FC (B) -
Ekerö IK
4 - 2
18
16:00
lör
16:00
Silverdalshallen
FBC Sollentuna (A) -
Ekerö IK
2 - 3
19
19:00
sön
19:00
Tappströms Bollhall
Ekerö IK
- FBC Sollentuna
4 - 4
26
13:30
sön
13:30
Sköndalshallen
Sköndals IK (A) -
Ekerö IK
2 - 4
DECEMBER 2023
02
20:00
lör
20:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Sköndals IK
8 - 1
09
10:45
lör
10:45
Hässelbyhallen
Hässelby SK IBK -
Ekerö IK
2 - 1
16
14:45
lör
14:45
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Åkersberga IBF
3 - 3
JANUARI 2024
06
10:15
lör
10:15
Kämpetorpshallen 2
Älvsjö AIK IBF (B) -
Ekerö IK
1 - 2
06
11:30
lör
11:30
Kämpetorpshallen 2
Älvsjö AIK IBF -
Ekerö IK
2 - 2
13
11:45
lör
11:45
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Väsby AIK
2 - 1
13
16:00
lör
16:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Hässelby SK IBK
3 - 3
20
10:30
lör
10:30
Brotorpshallen
Sundbybergs IK -
Ekerö IK
3 - 5
28
19:00
sön
19:00
Tappströms Bollhall
Ekerö IK
- Täby FC (B)
0 - 5
28
20:15
sön
20:15
Tappströms Bollhall
Ekerö IK
- Täby FC (C)
3 - 2
FEBRUARI 2024
03
17:30
lör
17:30
Björkebyhallen
Järfälla Bele IBK -
Ekerö IK
3 - 1
11
12:00
sön
12:00
Mälaröhallen
Ekerö IK
- Skogås/Trångsunds IBK
1 - 2
17
15:30
lör
15:30
Töjnahallen
FBC Sollentuna -
Ekerö IK
2 - 2
MARS 2024
09
14:15
lör
14:15
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK
- Sköndals IK (A)
5 - 3
10
17:00
sön
17:00
Sköndalshallen
Sköndals IK -
Ekerö IK
3 - 2
16
12:15
lör
12:15
Tappströms Bollhall
Ekerö IK
- Hässelby SK IBK
1 - 7
23
19:00
lör
19:00
Mälaröhallen Plan 1
Ekerö IK
- FBC Sollentuna (A)
3 - 1
24
10:15
sön
10:15
Åkersberga Sporthall A
Åkersberga IBF -
Ekerö IK
1 - 0
APRIL 2024
12
20:45
fre
20:45
Lindbackaskolan
Ekerö IK
- IBK Kungälv/Surte IS IBK
3 - 1
12
21:15
fre
21:15
Tybblelundshallen
Eda IF -
Ekerö IK
1 - 1
13
12:30
lör
12:30
Svealundsskolan
Ekerö IK
- Linköping Innebandy Ungdom
1 - 2
13
14:45
lör
14:45
Lindbackaskolan
Sundsvall IBF -
Ekerö IK
3 - 0
13
17:45
lör
17:45
Svealundsskolan
Askersunds IBK -
Ekerö IK
2 - 2
13
20:45
lör
20:45
Lindbackaskolan
IBF Örebro Utveckling Ungdom -
Ekerö IK
2 - 0
14
08:00
sön
08:00
Lindbackaskolan
Ekerö IK
- Solfjäderstaden IBK DJ
3 - 1
14
08:00
sön
08:00
Odenskolans Sporthall
Ekerö IK
- Varla
0 - 4
14
10:30
sön
10:30
Lindbackaskolan
Ekerö IK
- Fristads GoIF
1 - 0
14
14:15
sön
14:15
Lindbackaskolan
Ekerö IK
- IBK Kungälv/Surte IBK
1 - 2
28
10:45
sön
10:45
Skogsängshallen
Salems IF -
Ekerö IK
-
EIK Innebandy sociala medier
JUST NU
Ekerö IK Sponsorer
EIK Innebandy SPONSORER
Handla här