Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ekerö IK
Sveriges GLADASTE Idrottsklubb

Kommande matcher
NOVEMBER 2018
 
15
17:30
tor
17:30    
IH - 2006, Allhallen
Ekerö IK/Skå IK blå - Järfälla HC vit  -      
15
19:00
tor
19:00    
IH - 2006, Allhallen
Ekerö IK/Skå IK gul - IFK Österåker Vikings HC  -      
15
19:30
tor
19:30    
IH - 2003, Haribo hallen
Haninge Anchors HC - Ekerö/Skå IK  -      
16
18:15
fre
18:15    
FB - 2004 P, Träkvistavallen 1:1 T(2)
Ekerö Idrottsklubb - Ekerö Idrottsklubb P13  -      
16
19:00
fre
19:00    
FB - 2005 P, Träkvistavallen 2 M
Ekerö IK P05 - Ekerö IK P04  -      
16
19:00
fre
19:00    
IH - A lag Herr, Vikingahallen
Ekerö Idrottsklubb - Solna  -      
17
08:15
lör
08:15    
IB - 2006 P, Mälaröhallen
Ekerö IK (A) - Täby FC (C)  -      
17
09:00
lör
09:00    
Ekerö IK Badminton Junior 1 (1/v.), Sollentuna Rackethall, Sollentuna
 
Sollentuna Open 2018 -   -      
17
09:00
lör
09:00    
Ekerö IK Badminton Junior 2 (2/v.), Sollentuna Rackethall, Sollentuna
 
Sollentuna Open 2018 -   -      
17
10:00
lör
10:00    
IB - 2007/2006 F, Mälaröhallen
Ekerö IK - Jakobsbergs IBF  -      
17
11:00
lör
11:00    
IB - 2007/2006 F, Mälaröhallen
Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF  -      
17
11:00
lör
11:00    
IH - 2008, Vikingahallen
Ekerö Idrottsklubb - Järfälla HC vit  -      
17
12:00
lör
12:00    
Ekerö IK - Nynäshamns IBK   -      
17
12:00
lör
12:00    
IH - 2007, Vikingahallen
Ekerö IK/Skå IK blå - Väsby IK HK  -      
17
12:45
lör
12:45    
FB - 2009 P - 3, Lidingövallen
Cup November 7an - Ekerö Idrottsklubb  -      
17
12:45
lör
12:45    
IB - 2004/2005 P, Erikslundshallen
Täby FC (C) - Ekerö IK (B)  -      
17
13:15
lör
13:15    
IB - 2008 P, Mälaröhallen
Ekerö IK (B) - Åkersberga IBF (C)  -      
17
13:30
lör
13:30    
IH - Flick, Övrig plats
Ekerö IK/SKå IK Flick B - IF Vallentuna BK  -      
17
13:45
lör
13:45    
IB - 2003 P, Hässelbyhallen
Hässelby SK IBK - Ekerö IK   -      
17
14:00
lör
14:00    
IB - 2007 P (Tävling), Strandhallen - Tyresö
Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK   -      
17
14:15
lör
14:15    
IH - 2004, Vikingahallen
Ekerö Idrottsklubb - AIK IF  -      
17
14:30
lör
14:30    
IH - Flick, Vikingahallen
Ekerö IK/SKå IK Flick B - Sundbybergs IK  -      
17
14:45
lör
14:45    
IB - Junior Herr, Mälaröhallen
Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (B)  -      
17
16:15
lör
16:15    
Ekerö IK - FBI Tullinge (A)  -      
17
16:15
lör
16:15    
IB - 2004 F, Mälaröhallen
Ekerö IK - FBI Tullinge (A)  -      
17
16:30
lör
16:30    
IB - Junior Herr, Hallonbergshallen
Duvbo IK - Ekerö IK (B)  -      
17
17:10
lör
17:10    
IH - 2005, Vallentuna Ishall
IF Vallentuna BK - Ekerö IK/Skå IK  -      
17
17:45
lör
17:45    
IH - 2003, SVEAB Arena
Sollentuna HC - Ekerö/Skå IK  -      
17
18:00
lör
18:00    
Ekerö IK - Värmdö IF (A)   -      
17
18:00
lör
18:00    
IB - 2004 F, Mälaröhallen
Ekerö IK - Värmdö IF (A)  -      
17
18:00
lör
18:00    
IH - 2006, Vikingahallen
Väsby 07 - Ekerö/skå 07  -      
18
09:00
sön
09:00    
Ekerö IK Badminton Junior 1 (1/v.), Sollentuna Rackethall, Sollentuna
 
Sollentuna Open 2018 -   -      
18
09:00
sön
09:00    
Ekerö IK Badminton Junior 2 (2/v.), Sollentuna Rackethall, Sollentuna
 
Sollentuna Open 2018 -   -      
18
09:00
sön
09:00    
IH - 2006, Brostaden Arena
Hässelby Kälvesta HC vit - Ekerö IK/Skå IK gul  -      
18
09:30
sön
09:30    
FB - 2009 P - 3, Träkvistavallen 2:1 T
Ekerö Idrottsklubb P09:3 - Djurgårdens IF P09-7 Ambition  -      
18
10:00
sön
10:00    
FB - 2005 P, Tyresövallen 1
Tyresö FF P05 Röd - Ekerö IK P05 Gul  -      
18
10:15
sön
10:15    
IH - 2010, Övrig plats
Huddinge IK - Ekerö Idrottsklubb  -      
18
12:00
sön
12:00    
IB - 2007 P (Tävling), Grimstahallen
Ängby IF (B) - Ekerö IK (B)  -      
18
13:00
sön
13:00    
FB - 2008 F, Träkvistavallen KG1
Ekerö IK - Skå IK  -      
18
13:05
sön
13:05    
FB - 2004 P, Träkvistavallen 1 M
Ekerö Idrottsklubb - Sangre Chilena  -      
18
14:00
sön
14:00    
FB - 2008 F, Träkvistavallen KG1
Ekerö IK - IF BP F08-2  -      
18
14:15
sön
14:15    
IB - 2009 P - 2, Tappströms Bollhall
Ekerö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B)  -      
18
15:00
sön
15:00    
IB - A Lag Herr, Råstaparkhallen
Råsunda IS - Ekerö IK   -      
18
15:15
sön
15:15    
IB - 2009 F, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF   -      
18
16:00
sön
16:00    
IH - Rekreation Dam, HARIBOHALLEN, HANVEDEN IP
Haninge - Ekerö Idrottsklubb  -      
18
16:15
sön
16:15    
IB - 2008 P, Tappströms Bollhall
Ekerö IK (A) - Täby FC (H)  -      
18
16:30
sön
16:30    
IB - 2006 P, Tappströms Bollhall
Ekerö IK (D) - Tungelsta IF  -      
18
17:00
sön
17:00    
FB - 2005 F, Träkvistavallen 2 T
Ekerö Idrottsklubb - Danderyds Ersanpokal  -      
18
17:30
sön
17:30    
IH - 2006, Brostaden Arena
Hässelby Kälvesta HC svart - Ekerö IK/Skå IK blå  -      
18
18:45
sön
18:45    
IB - B Lag Herr, Hässelbyhallen
Hässelby SK IBK (C) - Ekerö IK (B)  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
NOVEMBER 2018
 
13
19:30
tis
19:30    
IH - A lag Herr, Childhoodhallen
Lidingö - Ekerö Idrottsklubb  -      
13
18:00
tis
18:00    
IH - 2004, Gränbyhallen
Almtuna IS - Ekerö Idrottsklubb  -      
 
11
19:00
sön
19:00    
IH - A lag Herr, Vikingahallen
 
Ekerö Idrottsklubb - KTH  -      
11
18:00
sön
18:00    
IB - Junior Herr, Ulriksdalshallen
AIK IBF (A) - Ekerö IK (A)1  -  6  
11
16:45
sön
16:45    
IB - 2004/2005 P, Hässelbyhallen
Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK 8  -  5  
11
16:30
sön
16:30    
IB - 2007/2006 F, Herresta Sporthall
Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK   -      
11
16:15
sön
16:15    
IB - 2008 F, Tappströms Bollhall
Ekerö IK (B) - Huddinge IBS  -      
11
16:00
sön
16:00    
IH - 2006, JM hallen Stora Mossen
Göta Traneberg IK vit - Ekerö IK/Skå IK gul1  -  1  
11
15:15
sön
15:15    
IB - 2007 P (Tävling), Bollhallen Tappström
Ekerö IK (B) - Rotebro IS IBK (B)  -      
11
15:15
sön
15:15    
IH - 2004, Vikingahallen
Ekerö Idrottsklubb - Wings HC Arlanda  -      

  Fler spelade matcher >>
 
Sponsorer