Ekerö IK
Sveriges GLADASTE Idrottsklubb
Kommande matcher
JANUARI 2018
 
20
09:00
lör
09:00    
Ekerö IK Badminton Junior 1, Ungdomsserien 2017-2018 U11, Täby Rackethall
 
- Ungdomsserien 2017-2018 U11  -      
20
09:00
lör
09:00    
Ekerö IK Badminton Junior 2, Ungdomsserien 2017-2018 U11, Täby Racketcenter
 
- Ungdomsserien 2017-2018 U11  -      
20
09:00
lör
09:00    
Ekerö IK Innebandy F05, Mälaröhallen
Ekerö IK (A) - Ängby IF (A)  -      
20
09:00
lör
09:00    
Ekerö IK Innebandy F06, Mälaröhallen
Ekerö IK (A) - Ängby IF (A)  -      
20
09:00
lör
09:00    
Ekerö IK Innebandy P02, Högdalshallen
Högdalens AIS - Ekerö IK  -      
20
09:00
lör
09:00    
Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK (A)  -      
20
10:00
lör
10:00    
Ekerö IK Badminton Junior 2, Ungdomsserien 2017-2018 U17, Botkyrka Rackethall
 
- Ungdomsserien 2017-2018 U17  -      
20
10:00
lör
10:00    
Ekerö IK - Täby FC (E)  -      
20
10:00
lör
10:00    
Grimsta AIK (C) - Ekerö IK (A)  -      
20
10:00
lör
10:00    
Täby FC (E) - Ekerö IK (B)  -      
20
11:00
lör
11:00    
Ekerö IK Innebandy F03, Strandhallen - Tyresö
Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK (B)  -      
20
11:00
lör
11:00    
Ekerö IK Innebandy F05, Mälaröhallen
Ekerö IK - Åkersberga IBF (B)  -      
20
11:00
lör
11:00    
Ekerö IK Innebandy P07 Blå, Liljeholmshallen 1
Mariebergs SK - Ekerö IK (D)  -      
20
11:00
lör
11:00    
Ekerö IK Innebandy P07 Gul, Liljeholmshallen 1
Mariebergs SK - Ekerö IK (D)  -      
20
11:00
lör
11:00    
Ekerö IK - Hammarby IF  -      
20
12:00
lör
12:00    
Ekerö IK Innebandy F04, Brotorpshallen
Sundbybergs IK - Ekerö IK (A)  -      
20
12:00
lör
12:00    
Ekerö IK Innebandy P03, Mälaröhallen
Ekerö Idrottsklubb - Tyresö Trollbäcken IBK  -      
20
12:00
lör
12:00    
Ekerö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C)  -      
20
12:00
lör
12:00    
Ekerö IK - IF Vallentuna BK  -      
20
13:00
lör
13:00    
Ekerö IK Hockey Flick, Järna Ishall
Ekerö IK AZ - Haninge Anchors HC AZ  -      
20
13:15
lör
13:15    
Duvbo IK - Ekerö IK   -      
20
14:00
lör
14:00    
Ekerö IK Innebandy HJ, Ingarö Sporthall
Ingarö IF (B) - Ekerö IK (B)  -      
20
14:00
lör
14:00    
Ekerö IK Innebandy HJ, Skogsängshallen
Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK  -      
20
14:00
lör
14:00    
Ekerö IK Innebandy P02, Ingarö Sporthall
Ingarö IF (B) - Ekerö IK (B)  -      
20
14:45
lör
14:45    
Ekerö IK Hockey Team 04, Vikingahallen
Ekerö Idrottsklubb - Värmdö Hockey  -      
20
15:15
lör
15:15    
Ekerö IK Innebandy F02, Mälaröhallen
Ekerö IK - Hammarby IF IBF  -      
20
16:40
lör
16:40    
Ekerö IK Innebandy HJ, Skogsängshallen
Ekerö IK - Åkersberga IBF  -      
20
17:30
lör
17:30    
Ekerö IK - Grimsta AIK (B)  -      
20
18:30
lör
18:30    
FOC Farsta - Ekerö Idrottsklubb  -      
21
08:00
sön
08:00    
Ekerö IK Fotboll P11:2, Kungsängens sporthall
 
Ekerö Idrottsklubb P10:2 - Cup  -      
21
08:55
sön
08:55    
Ekerö IK Innebandy F09, Skarpängshallen - Täby
Täby - Ekerö Idrottsklubb  -      
21
10:00
sön
10:00    
Ekerö IK Badminton Junior 2, Ungdomsserien 2017-2018 U15, Enskede Rackethall
 
- Ungdomsserien 2017-2018 U15  -      
21
11:30
sön
11:30    
Ekerö IK - Skogås/Trångsunds IBK  -      
21
11:30
sön
11:30    
Huddinge IBS (B) - Ekerö IK (C)  -      
21
12:00
sön
12:00    
Ekerö IK Badminton Junior 1, Ungdomsserien 2017-2018 U13, Skogås Racketcenter
 
- Ungdomsserien 2017-2018 U13  -      
21
12:00
sön
12:00    
Ekerö IK Badminton Junior 2, Ungdomsserien 2017-2018 U13, Skogås Racketcenter
 
- Ungdomsserien 2017-2018 U13  -      
21
12:30
sön
12:30    
Bro IK - Ekerö IK (B)  -      
21
12:30
sön
12:30    
Ekerö IK Innebandy P07 Gul, Tappströms Bollhall
Ekerö IK (D) - AIK IBF  -      
21
13:00
sön
13:00    
 
Ekerö Idrottsklubb - MB Hockey  -      
21
14:15
sön
14:15    
Ekerö IK Innebandy F07, Skogsängshallen
Salems IF - Ekerö IK  -      
21
14:20
sön
14:20    
Ekerö IK - SKÅ IK & Bygdegård  -      
21
14:20
sön
14:20    
Ekerö IK - SKÅ IK & Bygdegård  -      
21
15:00
sön
15:00    
Ekerö IK Innebandy B-Lag Herr, Tappströms Bollhall
Ekerö IK (B) - Hammarby IF IBF (B)  -      
21
16:00
sön
16:00    
Ekerö IK Hockey Team 03, Järfälla Ishall
Järfälla HC - Ekerö IK 2  -      
21
16:30
sön
16:30    
Ekerö IK Innebandy DJ, Tappströms Bollhall
Ekerö IK - Sigtuna IF IBK   -      
21
16:30
sön
16:30    
Ekerö IK Innebandy P07 Vit, Tappströms Bollhall
Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (A)  -      
21
17:00
sön
17:00    
Ekerö IK Hockey A-lag, Gnesta Ishall
Gnesta IK - Ekerö IK  -      
21
17:00
sön
17:00    
Ekerö IK Innebandy P03, Bodals Bollhall
IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK   -      
21
17:00
sön
17:00    
Ekerö IK Hockey Team 05, Vikingahallen
Ekerö Idrottsklubb - Spånga IS IK Blå  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
JANUARI 2018
 
18
17:00
tor
17:00    
Ekerö IK Hockey Team 04, Fastighetsbyråns ishall
 
Tullinge TP HC - Ekerö Idrottsklubb  -      
17
19:30
ons
19:30    
Ekerö IK Hockey A-lag, Vikingahallen
Ekerö IK - Solna SK6  -  5  
17
19:15
ons
19:15    
Sollentuna HC Blå - Ekerö Idrottsklubb  -      
16
19:30
tis
19:30    
Ekerö Idrottsklubb - IFK Tumba IK 22  -  5  
15
20:15
mån
20:15    
Ekerö IK Innebandy HJ, Tappströms Bollhall
Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 18  -  2  
15
19:30
mån
19:30    
Ekerö Idrottsklubb - Sundyberg/Kista11  -  2  
 
14
17:00
sön
17:00    
Ekerö IK Hockey Team 03, Vikingahallen
Ekerö IK 2 - Viggbyholms IK 22  -  1  
14
16:30
sön
16:30    
Ekerö IK Innebandy HJ, Tappströms Bollhall
Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (C)5  -  7  
14
16:30
sön
16:30    
Ekerö IK Innebandy P02, Tappströms Bollhall
Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (C)5  -  7  
14
16:05
sön
16:05    
Ekerö IK Hockey Team 07, Från Stan Hallen
Spånga IS IK - Ekerö IK  -      

  Fler spelade matcher >>
 
Sponsorer